Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Brąz dla Ciupy i Pietrzaka, mistrz nadal nieznany

Słowacja M: Brąz dla Ciupy i Pietrzaka, mistrz nadal nieznany

VKP Bystrina SPU Nitra zdołała przedłużyć rywalizację finałową, w piątym meczu wygrywając po tie-breaku. W rywalizacji do czterech zwycięstw nadal prowadzi VK Prievidza, jednak już tylko 3:2. TJ Slávia Svidník mimo prowadzenia 2:1 w walce o brąz nie zdołała postawić kropki nad i przed własną publicznością. Udało jej się to jednak kilka dni później. Po zwycięstwie 3:0 zajęła 3. miejsce w lidze słowackiej.

Podobnie jak we wcześniejszym meczu, również w piątek 13 kwietnia w rywalizacji finałowej nie zabrakło emocji. Po pierwszym wygranym na przewagi przez gości secie drugi do 10 padł łupem gospodarzy. To nie załamało siatkarzy Marka Kardosa, którzy kolejną partię wygrali do 12. Zawodnicy VK Prievidza doprowadzili do tie-breaka, jednak padł on łupem przyjezdnych. Tym samym VKP Bystrina SPU Nitra przedłużyła walkę o złoto. Kolejny mecz 16 kwietnia w Nitrze. Gości do zwycięstwa poprowadził Filip Macucha, który zdobył 14 punktów. Niewiele mniej zapisali na swoim koncie Milos Hornik (13) oraz Pablo Guzman. W szeregach gospodarzy najwięcej punktów zdobył Marcilio Braga Da Silva – 18, a o jeden mniej Tijmen Laane. Stanisław Wawrzyńczyk wszedł na zmianę w czwartym secie i zdobył 2 punkty – oba atakiem (100 proc. skuteczności), przyjął dwie piłki z 50-procentową skutecznością.

Emocji nie zabrakło również w walce o brązowy medal. TJ Slávia Svidník przed własną publicznością mogła świętować zwycięstwo, jednak mimo prowadzenia 2:0 przegrała po tie-breaku. Tego dnia bardzo dobrze zaprezentował się Martin Sopko, który zdobył aż 26 punktów. W szeregach gospodarzy najlepszy był Marcel Lux (22 punkty, 44 proc. skuteczności w ataku, 74 proc. skuteczności w przyjęciu przy 31 odbiorach). Pozostałymi ważnymi postaciami zespołu byli Polacy – Łukasz Pietrzak zdobył 19 punktów (po jednym blokiem i zagrywką, 17 atakiem przy 52 proc. skuteczności), a Łukasz Ciupa zapisał na swoim koncie 18 punktów – po jednym zagrywką i blokiem, pozostałe w ataku przy 55 proc. skuteczności. Sobotnie, ostatnie starcie miało zupełnie inny przebieg. Po wygranym na przewagi pierwszym secie siatkarze TJ Slávii nabrali wiatru w żagle, rządząc i dzieląc na boisku. Kolejne dwie odsłony wygrali do 14 oraz 16 i to na ich szyjach zawisły brązowe medale. Jedynym zawodnikiem w szeregach gospodarzy, który zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz, był Sopko (14 punktów, 39 proc. skuteczności w ataku). W TJ Slávii natomiast 16 oczek zdobył Lux, a Pietrzak i Ciupa po 14. Ciupa zaserwował jednego asa, przyjął 8 piłek (50 proc. skuteczności, 25 proc. perfekcyjnego), a 13 ataków zamienił na punkt (68 proc. skuteczności). Pietrzak atakował z 73-procentową skutecznością (11 punktów), zaserwował również trzy asy.