Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki wygrał VIII Memoriał Józefa Gajewskiego

Ślepsk Suwałki wygrał VIII Memoriał Józefa Gajewskiego

VIII Memoriał Józefa Gajewskiego dobiegł końca. W finale gospodarze – Ślepsk Suwałki – wygrali bez straty seta z MKS-em Będzin. 3. miejsce zajęli natomiast siatkarze DAFI Społem Kielce. Najlepszymi zawodnikami zespołów zostali Jan Lesiuk (MKS Ślepsk Suwałki), Maciej Pawliński (DAFI Społem Kielce) i Andrrii Grobenko (Winnica Volleyball Club). Decyzją sztabu szkoleniowego ekipy z Będzina żaden zawodnik nie utrzymał wyróżnienia.

Spotkanie o trzecie miejsce lepiej rozpoczął zespół z Ukrainy (8:5). Kielczanie mieli problemy z przyjęciem zagrywek, co odbiło się na ich skuteczności w ataku. Z akcji na akcję dystans rósł (10:16). Dopiero w dalszej fazie seta siatkarze z Kielc zaczęli odrabiać straty, skutecznie na siatce grał Schamlewski (15:17). Coraz pewniej zaczęli atakować Wachnik i Szymański, co skłoniło trenera Winnicy do wzięcia drugiego czasu (20:21). W kolejnych akcjach ukraiński zespół ponownie przejął inicjatywę. Podopieczni trenera Serafina zdołali jednak obronić piłki setowe, a po asie Morozowa triumfowali w secie (21:24, 26:24).

Druga partia od początku była zacięta. W kolejnych akcjach trwała walka punk za punkt. Z czasem na minimalne prowadzenie zaczęli wychodzić kielczanie. Rywale jednak nie odpuszczali i za sprawą dobrych zagrań Rudenki ponownie gra zaczęła toczyć się na styku (20:17, 20:19). Decydujące akcje padły jednak łupem siatkarzy DAFI Społem Kielce i to oni po ataku po skosie Wachnika zapisali na swoim koncie kolejnego seta.

W trzeciej odsłonie początkowo inicjatywa należała do zawodników Winnicy (7:5). Szybko jednak to kielczanie wrócili na prowadzenie, a celne zagrywki Wachnika pomogły powiększyć dystans (14:8). Chociaż w grze drużyny z Kielc nie brakowało błędów, a Ukraińcy nie odpuszczali, to polski zespół utrzymywał przewagę. Podwójny blok dał serię piłek meczowych, a błąd Danylo w polu zagrywki przypieczętował zwycięstwo kielczan.

o 3. miejsce:
DAFI Społem Kielce – Winnica Volleyball Club 3:0

(26:24, 25:22, 25:16)

DAFI Społem Kielce: Szymański, Wachnik, Schamlewski, Morozow, Adamski, Pawliński, Biniek (libero) oraz Fiel, Nalobin i Superlak
Vinnytsia Volleyball Club: Gorbenko, Klepko, Lyzanets, Poluian, Danylo, Szawinskij, Ostroumow (libero) oraz Holowen i Rudenko

Mecz finałowy lepiej rozpoczęli siatkarze będzińskiego MKS-u. Dopiero zagrania Lesiuka i Hunka pozwoliły Ślepskowi doprowadzić do wyrównania (6:3, 8:8). W środkowej fazie seta trwała wyrównana gra, chociaż siatkarze obu zespołów nie ustrzegli się prostych błędów (15:14). W końcówce po skutecznym potrójnym bloku na Araujo drugi czas wykorzystał trener MKS-u Będzin (21:19). W kolejnych akcjach gospodarze turnieju utrzymali dobrą dyspozycję. Chociaż będzinianie obronili dwie piłki setowe, to błąd Kozuba w polu zagrywki zakończył seta.

W drugiej odsłonie suwałczanie utrzymali dobrą dyspozycję (6:3). W kolejnych akcjach dystans powiększał się (12:8). Siatkarze Ślepska utrzymywali skuteczność w ataku, jednak goście nie odpuszczali i po ataku Araujo zminimalizowali straty (15:16). Dalsza faza drugiego seta toczyła się punkt za punkt. Gdy po skutecznym zagraniu atakującego będzińskiego MKS-u to goście wyszli na prowadzenie, grę przerwał trener Skoryj (20:19). Po czasie gospodarze wrócili do skutecznej postawy, a dwa asy Skrzypkowskiego powiększyły dystans (23:20). Chociaż do końca będzinianie starali się odwrócić wynik, to atak po prostej Lesiuka przypieczętował zwycięstwo Ślepska.

W trzecim secie gospodarze poszli za ciosem (8:5). Bardzo dobrze funkcjonował ich blok. Mimo że podobnie jak w poprzednich setach siatkarze nie zdołali ustrzec się błędów, dystans utrzymywał się (14:10). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie (18:14). W końcówce nie brakowało nieporozumień, obaj trenerzy wykorzystali przysługujące im czasy (21:18). Atak Szarka po bloku dał serię piłek meczowych Ślepskowi (24:22), a Skrzypkowski przypieczętował zwycięstwo.