Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skowrońska-Dolata kończy przygodę z Pucharem Włoch

Skowrońska-Dolata kończy przygodę z Pucharem Włoch

Puchar za mistrzostwo świata

Ten weekend przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji ćwierćfinałowej Coppa Italia. Z rozgrywkami niespodziewanie pożegnało się Foppapedretti Bergamo – Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Zespół Polki wygrał co prawda drugi mecz, jednak dopiero po tie-breaku. Z lepszym bilansem awansowało Savino Del Bene Scandicci. W grze pozostały również Imoco Volley Conegliano, LiuJo Nordmeccanica Modena oraz Igor Volley Novara.

To właśnie odpadnięcie z gry Foppapedretti Bergamo na etapie rywalizacji ćwierćfinałowej było największym zaskoczeniem 1/4 finałów Coppa Italia. Zespół Polki już w pierwszym meczu zaczął niepewnie i tylko pewna wygrana w rewanżu, z dobrym bilansem setów, ale też  i małych punktów mogły uchronić ekipę trenera Lavariniego przed odpadnięciem z walki o puchar. Tak naprawdę już odsłona premierowa zadecydowała o końcowym rozstrzygnięciu. Świadome bliskości celu przyjezdne rozpoczęły mocnym akcentem. O ile w ataku siatkarki Scandici nie były w stanie zdominować rywalek, te mankamenty Savin Del Bene nadrabiało w innych elementach. Szczególnie dobrze prezentowała się gra gości w bloku, tylko w tej części meczu podopieczne Mauro Chiapafreddo zanotowały 6 oczek zdobytych tym elementem.

Taka gra wystarczyła gościom do wygrania kluczowej partii 25:23. Ta wygrana tylko dodała pewności siebie przyjezdnym, w drugim secie dystans dzielący obie ekipy był bardziej widoczny i przyjezdne wygrały 25:19. Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki nie zamierzały w ten sposób zegnać się z rywalizacją pucharową. Zwrot akcji pozwolił miejscowym doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii siła ataku była po stronie gospodyń, które wygrały 15:7. Mimo porażki ze swojego występu mogła być zadowolona Katarzyna Skowrońska-Dolata. Pola rozegrała całe spotkanie, utrzymując 52-procentową skuteczność, punktowała 29 razy. Bez większego wsparcia liderka Foppapedretti nie była w stanie uratować swojego zespołu.

Cel zrealizowała natomiast Katarzyna Skorupa, Imoco Volley Conegliano polskiej rozgrywającej wygrało bez straty seta. Przyjezdne z Bolzano tylko w drugim secie meczu sprawiły rywalkom nieco więcej problemów. Partię rozgrywaną na przewagi wygrały jednak faworytki starcia. Polska rozgrywająca mecz rozpoczęła w wyjściowym składzie. Po wygranej pierwszej partii meczu Davide Mazzanti pozwolił sobie na rotacje składem. Do końca spotkania na boisku pozostała Samantha Bricio, liderka mistrzyń Italii zdobyła 21 oczek. Równie pewnie siatkarki Conegliano wygrały pierwsze starcie i to zespół trenera Mazzantiego awansował do półfinałów. Po pięciosetowym starciu w pierwszym meczu pomiędzy Busto a Novarą tym razem ekipie Marco Fenoglio do triumfu i awansu wystarczyły trzy sety. Drużyny Agaty Witkowskiej nie uratowała nawet dobrze dysponowana Valentina Diouf.