Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skorupa i Wołosz w półfinale Pucharu Włoch

Skorupa i Wołosz w półfinale Pucharu Włoch

W sobotę rozegrano mecze rewanżowe ćwierćfinału Pucharu Włoch siatkarek. Po raz drugi rywala pewnie pokonał 3:0 Igor Gorgonzola Novara i zespół Katarzyny Skorupy awansował do półfinału. Znalazło się tam również Imoco Volley Conegliano, wprawdzie zespół Joanny Wołosz przegrał po tie-breaku, ale zaliczka z pierwszego meczu starczyła do awansu.

Imoco Volley Conegliano wygrało wprawdzie pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Włoch na wyjeździe 3:0 z Il Bisonte Firenze, jednak w rewanżu miało trochę kłopotów. W kwadracie dla rezerwowych mecz rozpoczęła Robin de Kruijf i gospodynie przegrywały zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie po zaciętej walce na przewagi. Gdy awans wisiał już na włosku, w trzeciej partii Imoco prowadziło od samego końca do… stanu 24:24. Gdy wydawało się, że przyjezdne również końcówkę tego seta mogą rozstrzygnąć na swoją korzyść, dwie kolejne wymiany wygrały siatkarki Imoco i wróciły do gry. W czwartym secie gospodynie wygrały do 21, a gdy kwestia awansu została już przesądzona, w tie-breaku Imoco bez Joanny Wołosz, Kimberly Hill, Anny Nicoletti oraz De Kruijf przegrało do 8. Najwięcej punktów dla Imoco zdobyły Samanta Fabris (21) i Samantha Bricio (20), w ekipie rywalek nie do zastąpienia była Indre Sorokaite (33 punkty). Joanna Wołosz na boisku przebywała w czterech pierwszych setach, zdobywając jeden punkt blokiem.

Igor Gorgonzola Novara po raz drugi okazał się lepszy od beniaminka z Pesaro, wygrywając znów w trzech setach. Zwycięstwo Katarzyny Skorupy i jej koleżanek nawet przez moment nie było zagrożone, zespół z Novary wygrywał do 20, 17 i 18 i pewnie awansował do turnieju finałowego Pucharu Włoch. 14 punktów w tym meczu zdobyła Paola Egonu, wybrana również MVP spotkania, 11 punktów zapisała na swoim koncie Cristina Chirichella. Katarzyna Skorupa pojawiła się na boisku tylko w pierwszym secie, potem została zmieniona przez Letizię Camerę. Mimo to polska rozgrywająca miała na swoim koncie skuteczny blok i jednego asa serwisowego.

Sporo emocji było w Busto Arsizio. Gospodynie przegrały pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Liu Jo Modena po tie-breaku i w rewanżu mogło się zdarzyć wszystko. Pierwszy set padł łupem siatkarek Busto Arsizio, które wygrały 26:24, ale w drugim w takim samym stosunku triumfował zespół z Modeny. Świetnie radziła sobie zarówno w bloku, jak i w ataku Valentina Diouf (28 punktów) i dzięki niej gospodynie wygrały trzeciego seta do 21, a w czwartym rozbiły rywala do 14, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału. Ciekawie również było w Scandicci, gdzie Savino Del Bene po porażce 0:3 w pierwszym meczu podejmowało Saguella Team Monza. Dwa pierwsze sety dość łatwo padły łupem gospodyń i wydawało się, że mimo słabego pierwszego meczu są one w stanie wywalczyć awans. Trzeciego seta zespół z Monzy wygrał jednak do 19 i tym samym rozstrzygnął sprawę awansu. W czwartej partii w obu zespołach na parkiecie pojawiły się już zawodniczki rezerwowe, a mecz ostatecznie skończył się wygraną gospodyń 3:2. W zespole Savino po 13 punktów zdobyły Isabelle Haak i Lucia Bosetti (obie grały tylko trzy sety), w drużynie gości 14 punktów na swoim koncie zapisała Serena Ortolani.

Turniej finałowy Pucharu Włoch siatkarek rozegrany zostanie 17 i 18 lutego. W sobotnich meczach półfinałowych Imoco Volley Conegliano zmierzy się z Unet E-work Busto Arsizio, a Igor Gorgonzola Novara zagra z Saguella Tema Monza. W niedzielę odbędzie się mecz finałowy.