Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówkę plażową w Polsce czekają zmiany

Siatkówkę plażową w Polsce czekają zmiany

fot. archiwum

Zamiast turnieju wielkoszlemowego – zawody rangi Open, a zamiast Olsztyna areną zmagań Gdynia? Tak nieoficjalnie przedstawiają się plany World Touru w Polsce. We wstępnym kalendarzu rozgrywek w siatkówce plażowej po raz pierwszy od 2010 roku nie ma u nas najwyższego rangą turnieju Grand Slam, który najpierw odbywał się w Starych Jabłonkach, a w ubiegłym i w tym roku został rozegrany w Olsztynie.

Jedno jest pewne: turniej w Polsce zostanie rozegrany w dniach 19–23 lipca, co oznacza, że będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, których gospodarzem będzie Wiedeń (28 lipca – 6 sierpnia).To nie koniec znaków zapytania. Olimpijskie duety z Rio czekają na wybór szkoleniowców. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozstały się z Łukaszem Fijałkiem, zaś męskie duety nie będą już pracować z Martinem Olejnakiem. Nie wiadomo też, w jakim będą występować zestawieniu. Mówiło się o rozbracie prekursorów największych sukcesów Polaków na piasku – Grzegorza Fijałka z Mariuszem Prudlem. Ten drugi zapewnia, że kariery nie kończy, ale z kim zagra? – Na razie czekamy na wybór trenera i zobaczymy, jaką będzie miał koncepcję pracy – podkreśla Prudel, dwukrotny olimpijczyk – z Londynu i Rio.

Fijałek i Prudel z Olejnakiem pracowali od 2011 roku, a w kolejnym sezonie pod skrzydła Słowaka trafili także Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, przez co uwaga szkoleniowca rozłożyła się na trzy duety, a najbardziej ucierpiał ten najstarszy. – Potrzeba bardziej indywidualnego podejścia. Niby niektóre reprezentacje do igrzysk też przygotowywały się wspólnie, ale z czasem każdy poszedł bardziej indywidualną ścieżką. Widzimy, jak poziom poszedł w górę, a my, dopóki zdrowie pozwoli, też chcemy się rozwijać – podkreśla Prudel. Jak na razie nie wiadomo, kiedy poznamy nazwiska nowych selekcjonerów. W styczniu powinny rozpocząć się pierwsze zgrupowania kadrowiczów.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved