Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze Halkbanku Ankara mistrzami Turcji

Siatkarze Halkbanku Ankara mistrzami Turcji

W poniedziałek poznaliśmy nowego mistrza Turcji siatkarzy. Został nim Halkbank Ankara, który po raz trzeci w finałowej rywalizacji pokonał Arkas Izmir. Zapadło również rozstrzygnięcie w meczach o trzecie miejsce. Brązowe medale zgarnął Stambuł BBSK, który okazał się lepszy od Galatasaray. Ostatnie mecz o 5. miejsce z udziałem Ziraatu Ankara zaplanowano na sobotę.

Po wygranej i porażce w Izmirze siatkarze Halkbanku Ankara w sobotę pokonali 3:2 Arkas i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzili już 2:1. Przed szansą na zdobycie tytułu mistrzowskiego stanęli w poniedziałek i szansę tę wykorzystali, pokonując rywali 3:1. Pierwsze dwa sety czwartego meczu finałowego przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali dwukrotnie 25:21. Podopieczni trenera Glenna Hoaga obudzili się w trzecim secie i to oni triumfowali 25:20, przedłużając szanse na powrót rywalizacji do Izmiru. Decydujący był jednak czwarty set spotkania. W nim zespół Halkbanku znów miał sporą przewagę i wygrał do 19, a całe spotkanie 3:1.

Tym samym siatkarze Halkbanku sięgnęli po trzeci z rzędu i dziewiąty w historii tytuł mistrzów Turcji. Bohaterami ostatniego meczu finałowego byli Burutay Subasi, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 21 punktów oraz Nemanja Petrić (17 punktów). W zespole Arkasu wyróżniał się Adis Lagumdzija, który punktował dla swojej drużyny 18 razy.

Po brązowe medale sięgnęli zawodnicy Stambułu BBSK. Pierwszy mecz wygrał w roli gospodarza Galatasaray, potem w drugim spotkaniu triumfowali podopieczni trenera Ozkana Hakana. Oni też okazali się lepsi w trzecim, decydującym meczu. BBSK wygrał z Galatasaray w trzech setach do 20, 20 i 16 i tym samym zajął trzecie miejsce w rozgrywkach. 12 punktów dla gospodarzy zdobył Samuel Tuia, po 11 Burak Gungor i Serhat Coskun.

Ostatnie, trzeci mecz o 5. miejsce w tym sezonie Ziraat Bankasi Ankara z Bartoszem Kurkiem i Dawidem Konarskim w składzie rozegra z Maliye Piyango Ankara w sobotę, 14 kwietnia.