Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Wisły chcą się zrehabilitować

Siatkarki Wisły chcą się zrehabilitować

Wisła w środę nie sprostała ekipie 7R Solnej, przegrywając po zaciętym boju 2:3. W tie-breaku warszawianki miały szansę na wygranie meczu. – Na pewno się nie podłamaliśmy środową porażką. Przegrałyśmy mecz po walce i stało się to też przez własne błędy – mówi Marta Wellna.

To był dobry mecz – komentuje środowe starcie w Małopolsce rozgrywająca Elena Nowgorodczenko. Łatwo wygrałyśmy pierwszego seta, potem przegrałyśmy drugiego minimalną różnicą. Trzecia i czwarta odsłona miały praktycznie taki sam scenariusz jak dwie pierwsze. Tie-break był bardzo trudny i nerwowy. Dwukrotnie prowadziłyśmy w tej partii i miałyśmy szansę, aby zakończyć to spotkanie zwycięstwem. Niestety to się nie udało i przegrałyśmy 17:19. Teraz po powrocie do Warszawy musimy zrobić szybką analizę tego, co się stało w Wieliczce i skupić się na kolejnym meczu. Gramy przecież już w sobotę przed własną widownią. Musimy wygrać – dodaje reprezentantka Ukrainy.

Na pewno się nie podłamaliśmy środową porażką. Przegrałyśmy mecz po walce i stało się to też przez własne błędy – mówi Marta Wellna, która mimo że była rezerwową, zdobyła ostatnio prawie 20 punktów. – Nie wiem, czy teraz ponownie dostanę więcej minut. O to trzeba pytać trenera. Przed nami spotkanie z AZS-em, które chcemy wygrać. Możemy to zrobić z tym rywalem i każdym innym, jeśli będziemy grać równo oraz konsekwentnie. Nie może nam się przytrafiać tyle dziwnych sytuacji na parkiecie jak ostatnio w Wieliczce – dodaje przyjmująca.

Warto dodać, że w ciągu dwóch lat wspólnych występów na zapleczu ekstraklasy sobotni rywale spotykali się czterokrotnie. W sezonie 2015/2016 Wisła w Warszawie po zaciętym meczu wygrała 3:2, by potem na wyjeździe przegrać w takim samym stosunku. W poprzednich rozgrywkach warszawianki dwukrotnie wygrały w przekonującym stylu. Przed własną widownią pokonały gliwiczanki 3:1, a w ich hali zwyciężyły 3:0.

źródło: wisla-warszawa.pl