Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siatkarki Japonii mistrzyniami Azji

Siatkarki Japonii mistrzyniami Azji

W stolicy Filipin Manilii zakończyły się mistrzostwa Azji siatkarek. Najlepsze okazały się siatkarki Japonii, które najpierw w półfinale pokonały reprezentację Chin, a następnie w dramatycznych okolicznościach odwróciły losy finałowego meczu z Tajlandią. Brąz przypadł Koreankom, Chinki pozostały bez medalu.

14 zespołów wzięło udział w mistrzostwach Azji siatkarek, które od 9 sierpnia rozgrywane były w stolicy Filipin, Manilli. W ćwierćfinałach zabrakło emocji. Chiny gładko rozprawiły się z Kazachstanem, Korea Południowa w trzech setach pokonała Tajwan, również trzysetowe były pojedynki Japonii z Wietnamem i Tajlandii z Filipinami.

Ciekawie zrobiło się dopiero w półfinałach. Japonki zaskakująco gładko pokonały reprezentację Chin i pewnie awansowały do finału. W drugim meczu reprezentacji Tajlandii również nieco niespodziewanie w trzech setach wygrała z Koreą Południową i dzięki temu stanęła przed szansą na podium.

W meczu o 3. miejsce Chinki nie były w stanie przeciwstawić się reprezentacji Korei Południowej. W pierwszym secie zdobyły zaledwie 11 punktów, w dwóch pozostałych również przegrały i podobnie jak w rozgrywkach World Grand Prix uplasowały się tuż poza podium. Koreanki sięgnęły po brązowe medale mistrzostw Azji. Sporo emocji było w meczu finałowym. Pierwszego, niezwykle zaciętego seta 28:26 wygrały siatkarki z Tajlandii. Gdy Japonki przegrały również drugą partię do 20, w Manilii zapachniało sporą sensacją. Japonki jednak odwróciły losy tego spotkania. Dwa kolejne sety padły łupem siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni, oba wygrane do 16. W tie-breaku reprezentacja Japonii udokumentowała swoją wyższość i wygrywając 15:7, zdobyła tytuł mistrzowski. Srebrne medale przypadły w udziale reprezentantkom Tajlandii.