Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Sheilla Castro: Teraz już będzie tylko trudniej

Sheilla Castro: Teraz już będzie tylko trudniej

fot. FIVB

– Nie wiem, czy lepiej grać przeciwko Rosji, czy też USA. Wiem jednak, że nasi kibice będą nas wspierać podczas jednego i drugiego meczu – mówi Sheilla Castro. Brazylijki w czterech meczach odniosły cztery wygrane i o pierwsze miejsce w grupie zagrają z Rosją. – Teraz już będzie tylko trudniej – dodała.

Siatkarki Brazylii pokonały 3:0 Koreę Południową i z kompletem zwycięstw, podobnie jak Rosjanki, są na czele grupy A turnieju olimpijskiego. W niedzielę oba niepokonane zespoły zmierzą się ze sobą. – Po prostu postaramy się zagrać mecz, bez znaczenia jest to, kto będzie po drugiej stronie siatki – zapewnia Gabriela Braga Guimaraes.Gra przeciwko Brazylii będzie dla nich najtrudniejszym spotkaniem. My też mamy inne odczucia, grając przeciwko Rosji, zawsze miałyśmy z nią problemy na igrzyskach olimpijskich. Musimy zagrać przeciwko niej jeszcze lepiej – dodała.W Brazylii wszyscy rywalizację z Rosją porównują do zaciętych meczów z reprezentacją USA. – Mecze przeciwko USA to ogromna rywalizacja, tu decydują niuanse – przyznaje Sheilla Castro.Nie wiem, czy lepiej grać przeciwko Rosji, czy też USA. Wiem jednak, że nasi kibice będą nas wspierać podczas tego meczu – dodała brazylijska siatkarka.

W meczu z Koreą Południową Brazylijki po dwóch łatwo wygranych setach problemy miały w trzeciej partii, którą wygrały na przewagi. – Broniłyśmy zbyt wiele piłek autowych, miałyśmy problemy z dograniem. Teraz już możemy odpocząć i przygotowywać się do trudnego meczu z Rosją – mówiła po spotkaniu Guimaraes. – Teraz już będzie tylko trudniej. W tym meczu gra była niezwykle szybka. Musimy pomyśleć, jak grać coraz lepiej po zakończeniu rundy grupowej – dodała Sheilla Castro.

Koreanki mają na swoim koncie dwie wygrane i dwie porażki, ale już są pewne gry w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego. – Nie pokazaliśmy naszej najlepszej gry w tym meczu, wiedzieliśmy już, że mamy awans do ćwierćfinału bez względu na jego wynik – przyznał trener Lee Jung Chul. Dlatego też niekoniecznie czujemy się źle z powodu tej porażki. Teraz istotne dla nas jest to, z kim zmierzymy się w ćwierćfinale. Skupiamy się już na tym meczu, w ostatnim spotkaniu grupowym z Kamerunem postaramy się nie stracić zbyt wielu sił – dodał koreański szkoleniowiec.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved