Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Lider niepokonany, porażki Polaków

Serie A M: Lider niepokonany, porażki Polaków

Ostatni weekend nie był udany dla biało-czerwonych występujących na co dzień w Italii. Castellana Grote Miłosza Hebdy uległa Bunge Rawenna. Vibo Valentia  Damiana Domagały musiała natomiast uznać wyższość lidera z Perugii.

W konfrontacji z Sir Safety Perugia niewiele zespołów może myśleć o zdobyczach punktowych. O sile dotychczas niepokonanych bianconerich tym razem przekonał się Damian Domagała i jego koledzy. Gospodarze spotkanie rozpoczęli od falstartu, po secie przegranym do 13 siatkarze Vibo Valentii odbudowali swoją grę, w kolejnych partiach stawiając nieco większy opór rywalom. Najjaśniejszym punktem w obozie miejscowych był Oleg Antonov, reprezentant Włoch nie mógł jednak liczyć na większe wsparcie swoich kolegów. Damian Domagała pojawiał się na boisku w pierwszym i trzecim secie, były to jedynie zmiany zadaniowe, Polak zakończył więc mecz ze skromnym dorobkiem jednego punktu. Mecz w Vibo Valentii potwierdził, jak ważną postacią w zespole Lorenzo Bernardiego jest Aleksandar Atanasijević. As ekipy z Umbrii po raz kolejny w sezonie został wybrany MVP meczu.

Spotkanie z Rawenną miało być dla Castellany Grote szansą na odbicie się od dna ligowej tabeli. Aktualnie w klasyfikacji włoskiej Serie A zespół Miłosza Hebdy zajmuje niechlubne przedostatnie miejsce. Dotychczasowe rezultaty Rawenny pokazały, że zespół Fabio Soliego w tym sezonie może zagrozić przeciwnikom aspirującym do walki o medale. Miłosz Hebda tym razem otrzymał szansę zaprezentowania się w pełnym wymiarze spotkania. Polski przyjmujący tego meczu nie zaliczy do udanych, na przestrzeni trzysetowego meczu Hebda zdobył 7 punktów, notując 26-procentową skuteczność zagrań na siatce. Wynik polskiego przyjmującego nie odbiegał jednak od dyspozycji jego kolegów. Przyjezdni w konfrontacji z liderami Rawenny – Poglajenem i Bucheggerem niewiele mogli zdziałać. Po dwóch, niemal w pełni kontrolowanych przez Rawennę, setach w trzeciej partii goście nieco się przebudzili. Walka zakończyła się na poziomie wyniku 15:16, decydujący fragment seta to popis gry miejscowych i wygrana 3:0.

Kolejny raz punkty wyżej notowanym rywalom urwał Revivre Milano Andrei Gianiego. Mediolańczycy tym razem postraszyli Azimut Modena. Spotkanie miało dość zacięty przebieg, o czym może świadczyć chociażby czwarty set, wygrany przez gości na przewagi (28:26). Triumfatora musiał wyłonić tie-break. W decydującym secie Bruno najczęściej uaktywniał Earvina Ngapetha, a Francuz nie marnował otrzymanych szans. Nawet znakomita postawa znanego z PlusLigi Nimira nie zdołała zatrzymać rozpędzonej Modeny. Mecz w Modenie był kolejnym potwierdzającym wyjątkowo dobrą dyspozycję Abdel-Aziza, obok zdobywcy 30. punktów w meczu wyróżniał się Klemen Cebulj. Punktów nie zgubił natomiast kolejny z faworytów starć 8. kolejki. Cucine Lube Civitanova. Podopieczni Giampaolo Medei po dwóch pewnie wygranych setach pozwolili co prawda dojść do głosu rywalom, jednak nie na długo. Spotkanie to nie tylko popis gry Osmany Juanoreny na siatce. W obronie dwoił się i troił Jenia Grebennikov i to libero biancorossich został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Kolejne zwycięstwa w 8. kolejce zanotowali siatkarze Calzedonii Werona i Kioene Padwa. Mecz Trentino z Latiną został przełożony, spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 23 listopada.