Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Serie A K: Niemal wszystkie Polki zgodnie z planem

Serie A K: Niemal wszystkie Polki zgodnie z planem

4. kolejka na parkietach Serie A sprzyjała polskim siatkarkom. Pewnie i szybko swój mecz zakończyło Imoco Volley Conegliano duetu Skorupa-Tomsia, trzy oczka zgarnął Unet Yamamay Busto Arsizio Agaty Witkowskiej. Pech nie opuszcza natomiast Zuzanny Efimienko, jej Montichiari 1:3 uległo Savino Del Bene Scandicci. Lider z Bergamo z Katarzyną Skowrońską w składzie swój mecz rozegra dopiero 23 listopada.

Ostatnia kolejka w rywalizacji siatkarek ligi włoskiej nie przyniosła większych niespodzianek. Chwilę oddechu miała Katarzyna Skowrońska-Dolata, spotkanie Foppapedretti Bergamo z zespołem z Modeny zostało bowiem przeniesione na 23 listopada. Pozostałe mecze z udziałem Polek nie miały większych historii. Znakomicie z rywalkami poradziły sobie zawodniczki Davide Mazzantiego. Do wygranej gospodyniom wystarczyło niespełna 1,5 godziny. Berenika Tomsia tym razem na boisku pojawiała się w roli zmienniczki. Przebieg meczu nie wymagał od szkoleniowca gospodyń większych rotacji w składzie. Sklasyfikowany na przedostatnim miejscu zespół z Bolzano nie był w stanie dotrzymać kroku lepiej dysponowanym rywalkom. Chociaż pierwsze akcje meczu mogły jeszcze zapowiadać sensację, przyjezdne zaczęły bez kompleksów, zostawiając przeciwniczki nieco w tyle. W ekspresowym tempie okazało się, że był to jedynie falstart w wykonaniu zespołu Polek i jeszcze przed półmetkiem seta Skorupa i jej koleżanki ustabilizowały sytuację. Polska rozgrywająca najwięcej piłek posyłała do Robin de Kruijf i to właśnie utrzymująca efektywność na poziomie 64 proc. zdobywczyni 16 oczek była zdecydowaną liderką swojego zespołu. Berenika Tomsia zadaniowo pojawiła się na boisku tylko w trzecim secie. Dominacja gospodyń we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była zdecydowana, dopiero w trzecim secie zespół z Bolzano mógł się pochwalić wyższym poziomem efektywności zagrań na siatce, jednak zryw gości przyszedł za późno i mecz zakończył się w trzech setach.

O tak korzystnym rozstrzygnięciu nie mogła mówić kolejna z biało-czerwonych. Mimo że dla Zuzanny Efimienko (indywidualnie) mecz z Savini del Bene Scandici był jednym z lepszych występów siatkarki w Italii, jej drużyna po raz kolejny schodziła z placu gry pokonana. Zawodniczki Leonardo Barbieriego spotkanie rozpoczęły wręcz koncertowo. Mocny start zespołu Polki to przede wszystkim dominacja na siatce (50 proc. – Montichiari przy 27 proc. Savino). Wypracowanej w początkowej fazie seta przewagi miejscowe nie pozwoliły sobie odebrać do końca. Role odwróciły się kilka minut później, dobrą zmianę w ekipie przyjezdnych dała Valentina Zago, przyjezdne uaktywniły się też w bloku, co miało przełożenie na przebieg kolejnej partii. Wygrywając do 20, zespół Marco Chiappafreddo nabrał nieco więcej pewności, co miało odzwierciedlenie w kolejnych partiach. W tych setach siatkarki Montichiari nie zdołały przekroczyć progu 20 oczek zdobytych w secie, finalnie przegrywając 0:3. Mimo przegranej swojego zespołu Zuzanna Efimienko odnotowała dobre spotkanie, Polka z dorobkiem 13 oczek była najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, spora w tym zasługa czujności w bloku – tym elementem Efimienko zdobyła 6 punktów.

Kolejny dobry występ w Italii odnotowała polska libero – Agata Witkowska. Busto z Polką w składzie rozbiło rywalki z Club Italia w trzech setach. Mecz nie miał większej historii, prawdziwym katem przeciwniczek okazała się Valentina Diouf. Reprezentantka Azzurre punktowała 19 razy, do celnych ataków dodając punktową zagrywkę. Przy blisko 50-procentowej efektywności zagrań na siatce zawodniczki Marco Mancarellego ani przez chwilę nie odczuwały zagrożenia ze strony rywalek. Przyjezdne grały zrywami, jednak kolejno odrabiane przez nie straty były raczej zasługą potknięć rywalek. Giulia Melli bez większego wsparcia swoich koleżanek nie mogła zbyt wiele zdziałać. Agata Witkowska była dość mocno obciążona serwisem rywalek, jednak średni 71-procentowy poziom przyjęcia potwierdza, jak pewnym punktem swojego zespołu jest Polka.