Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sandra Szczygioł: Miałyśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystałyśmy

Sandra Szczygioł: Miałyśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystałyśmy

Po gładko przegranym pierwszym secie siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały dwie kolejne partie i stanęły przed ogromną szansą pokonania mistrzyń Polski. Chemik jednak w dwóch kolejnych partiach nie dał już podopiecznym Piotra Makowskiego żadnych szans. – Prowadziłyśmy 2:1 i mogłyśmy to spotkanie wygrać, ale niestety się nie udało. Po jakimś czasie jednak na pewno będziemy się cieszyły z tego punktu – powiedziała po spotkaniu Sandra Szczygioł.

Siatkarki z Bydgoszczy na pewno mogą czuć niedosyt po spotkaniu w Policach. Podopieczne Piotra Makowskiego po gładkiej porażce w pierwszej partii nie zwiesiły głów i wygrały dwa kolejne sety. Potem jednak na boisku dominowały już tylko mistrzynie Polski. – Miałyśmy w tym spotkaniu swoje szanse, ale ich nie wykorzystałyśmy. Prowadziłyśmy 2:1 i mogłyśmy to spotkanie wygrać, ale niestety się nie udało. Po jakimś czasie jednak na pewno będziemy się cieszyły z tego punktu – nie ukrywała rozczarowania po meczu atakująca Sandra Szczygioł. W sobotę Pałacanki pokazały dwa różne oblicza. – Nie wiem, dlaczego tak się stało. Gramy ciągłymi falami i na pewno musimy to ustabilizować, wtedy będzie dobrze – próbowała analizować siatkarka Pałacu Bydgoszcz.

Drugi i trzeci set sobotniego spotkania były jednymi z najlepszych, jak nie najlepszymi setami Pałacu w tym sezonie. – Myślę, że na pewno to były dobre sety, ale czy najlepsze, to nie jestem w stanie tego tak od razu po meczu ocenić – powiedziała Szczygioł. Bronią policzanek była na pewno zagrywka, zdobyły one tym elementem w całym meczu 14 punktów, przy 7 rywalek. – Chemik ma na pewno bardzo dobrą zagrywkę i faktycznie w sobotę to pokazał. My miałyśmy problemy z przyjęciem i w konsekwencji także i z innymi elementami – przyznała Sandra Szczygioł.

Z jakim nastawieniem bydgoszczanki jechały do Polic? – Chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać to spotkanie, to się niestety nie udało. My na każdy mecz wychodzimy z nastawieniem, aby go wygrać, zdobyć punkty i zadowolić publiczność – przyznała zdobywczyni 11 punktów. – Myślę, że drugi i trzeci set to na pewno dobry prognostyk na to, co czeka nas w przyszłości. Trzy przegrane łatwo sety na pewno martwią, ale będziemy cały czas pracować nad tym, żeby naszą formę ustabilizować i żeby było tylko lepiej – dodała na zakończenie Sandra Szczygioł.