Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sada Cruzeiro zdobyła Superpuchar Brazylii

Sada Cruzeiro zdobyła Superpuchar Brazylii

Zespół Sada Cruzeiro Vôlei wygrał 3:1 z Funvic Taubate w meczu o Superpuchar Brazylii. Wynik rywalizacji był identyczny jak na początku maja w meczu o mistrzostwo tego kraju. Hegemonia Sady Cruzeiro w Brazylii trwa, ale trener Marcelo Mendez twierdzi, że w tym sezonie o mistrzostwo może być już trudniej.

Pierwszy set spotkania o Superpuchar Brazylii był niezwykle wyrównany i zacięty. W końcówce minimalnie lepsi okazali się podopieczni trenera Daniela Castellaniego i Funvic objął prowadzenie w meczu. W drugim secie po początkowej dominacji rywali inicjatywę przejął zespół Sady Cruzeiro i dzięki dobrej grze Evandro w końcówce doprowadził do wyrównania.

W trzecim secie podopieczni trenera Marcelo Mendeza wypracowali sobie sporą przewagę, w pewnym momencie prowadzili już 20:12, w końcówce jednak pozwolili rywalom na odrobienie części strat. Sada wygrała tego seta do 20 i objęła prowadzenie w meczu. Czwarta partia znów była wyrównana, ale mistrzowie Brazylii nie pozwolili wydrzeć już sobie wygranej z rąk. Zwyciężyli 25:22 i w całym spotkaniu 3:1, sięgając po superpuchar. – Zawsze towarzyszy nam presja, ale po to mocno trenujemy, by sobie dać z nią radę. Cieszymy się z kolejnego trofeum wygranego w meczu z silnym zespołem Funvic – mówił po meczu Evandro.

– Nie jesteśmy jedynym faworytem do złota w tym sezonie. Silne będą Funvic Taubate, Sesi-SP, Sesc RJ i Volei Renata. Jest kilka zespołów na bardzo wysokim poziomie – przyznał trener Sady, Marcelo Mendez.

W tym sezonie w brazylijskiej ekstraklasie zagra dziewięciu obcokrajowców. Kubańczyk Robertlandy Simon i Argentyńczyk Nicolas Uriarte reprezentować będą barwy Sady Cruzeiro. W Funvic Taubate zagrają Sebastian Sole z Argentyny i Marko Ivović z Serbii. Argentyńczyk Facundo Santucci zagra w Volei Renata, Kubańczyk Isbel Mesa i Argentyńczyk Lisandro Zannotti w Montes Claros Volei, Kubańczyk Yordan Bisset w Minas Tenis Clube, a Argentyńczyk Juan Manuel Mendez w JF Volei. Trzy zespoły brazylijskie będą prowadzone przez argentyńskich szkoleniowców – Sada Cruzeiro przez Marcela Mendeza, Funvic Taubate przez Daniela Castellaniego i Volei Renata przez Horacio Dileo.

Sada Cruzeiro Vôlei – Funvic Taubate 3:1
(25:27, 25:22, 25:20, 25:22)

Sada: Uriarte, Evandro, Simon, Isac, Leal, Filipe, Serginho (libero)
Funvic: Raphael, Wallace, Solé, Otávio, Dante, Lucarelli, Thales (libero) oraz Rafael, Renan i Ruiz

źródło: cbv.com.br, inf. własna