Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rozpoczęły się mistrzostwa Europy kadetów U-18

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy kadetów U-18

W Czechach i na Słowacji rozpoczęły się mistrzostwa Europy kadetów do lat 18. Niestety bez udziału biało-czerwonych. W pierwszych meczach grupowych wygrywali faworyci – w Zlinie Czesi pokonali Grecję, wygrali również Turcy i Niemcy. W grupie B w Puchovie Rosjanie rozbili gospodarzy, zwycięstwa zanotowali również młodzi Włosi i Belgowie.

W pierwszych meczach grupy A mistrzostw Europy kadetów w Zlinie nie było niespodzianek. Reprezentacja Turcji pokonała 3:1 Bułgarię. Turcy po dwóch wygranych setach pozwolili rywalom na wygranie jednej partii, jednak w kolejnej już bez problemu zakończyli mecz i zapisali na swoim koncie trzy punkty. Po 16 punktów w drużynie tureckiej zdobyli Kaan Gurbuz i Ahmet Tumer.

Gospodarze nie mieli żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Grecji. Czesi wygrali w trzech szybkich setach do 21, 17 i 19. W ekipie trenera Jiriego Zacha wyróżniał się Matous Drahonovsky, który zdobył w tym meczu 15 punktów.

W ostatnim meczu pierwszego dnia grupy A reprezentacja Niemiec w trzech setach pokonała Bułgarię. Niemcy gładko wygrali pierwszego i trzeciego seta, problemy mieli za to w drugiej partii. Bułgarzy postawili w niej trudne warunki i stawiali opór bardzo długo, ulegli jednak ostatecznie rywalom 28:30. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli Simon Pfretzschner (19) i Erik Rohrs (18).

Białoruś – Turcja 1:3
(18:25, 23:25, 25:19, 22:25)
Czechy – Grecja 3:0
(25:21, 25:17, 25:19)
Bułgaria – Niemcy 0:3
(17:25, 28:30, 18:25)

Rozgrywki w grupie B w słowackim Puchovie świetne rozpoczęli Włosi. Podopieczni trenera Vinzenzo Fanizzy pewnie w trzech setach pokonali reprezentację Ukrainy i są jednymi z kandydatów do medalu mistrzostw Europy kadetów. Świetne spotkanie rozegrał Tommaso Stefani, który zapisał na swoim koncie 20 punktów.

Litości i respektu dla gospodarzy nie mieli młodzi Rosjanie. Sborna rozbiła reprezentację Słowacji w trzech szybkich setach do 23, 17 i 12. Wyróżniającym się zawodnikiem w ekipie Michaiła Nikołajewa był Omar Kurbanow, który zdobył w tym meczu 18 punktów.

Belgowie dobrze rozpoczęli mecz z reprezentacją Francji od wygranego seta do 17. Trójkolorowi zrewanżowali się rywalom dokładnie takim samym wynikiem w secie drugim, doprowadzając do remisu. Belgowie jednak w kolejnej partii rozbili rywali do… 8. W czwartym secie również górą byli siatkarze z Beneluksu i to oni zapisali na swoim koncie trzy punkty. 17 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Seppe Rotty.

Ukraina – Włochy 0:3
(17:25, 22:25, 15:25)
Słowacja – Rosja 0:3
(23:25, 17:25, 12:25)
Belgia – Francja 3:1
(25:17, 17:25, 25:8, 25:18)