Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rozpoczęły się ME kadetek do lat 17

Rozpoczęły się ME kadetek do lat 17

W pierwszym dniu zmagań w mistrzostwach Europy kadetek do lat 17 doszło do niespodzianki. Bułgaria po zaciętym meczu wygrała 3:2 z Rosją. W pozostałych meczach górą były drużyny wyżej notowane, zwycięstwa zanotowały Bułgarki, Włoszki, Niemki, Słowenki oraz Turczynki.

Bułgaria po trzech setach prowadziła 2:1, jednak młode Rosjanki nie pozostały dłużne i wygrały czwartą odsłonę meczu i tym samym doprowadziły do remisu. W piątej odsłonie meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały Bułgarki, które prowadziły 5:1, a potem 12:8 i zanotowały pierwsze zwycięstwo. Najwięcej punktów punktów dla Bułgarii zdobyły Aleksandra Georgiewa – 32 oraz Maria Jordanowa 20. Dla Rosjanek 16 punktów zdobyła Waleria Gorbunowa. Warto dodać, że w obu reprezentacjach szwankowało przyjęcie, o czym świadczy 20 asów serwisowych po stronie Bułgarii oraz 15 asów po stronie Rosji.

Bułgaria – Rosja 3:2
(25:18, 23:25, 25:17, 19:25, 15:12)

Białoruś pokonała Serbię 3:1, podopieczne Dimitrija Kota udanie otworzyły mecz i wygrały zarówno pierwszą, jak i drugą partię spotkania. W trzecim secie do głosu doszły Serbki, ale na niewiele się to zdało, ostatnie słowo w tym meczu należało do Białorusi, która wygrała cały mecz 3:1 i udanie rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy. Serbki bardzo dobrze spisały się w bloku, ale niewiele się to zdało. Motorem napędowym Białorusi była Ksenia Liabiodkina – zdobywczyni 14 punktów.

Białoruś – Serbia 3:1
(25:21, 25:21, 21:25, 25:17)

Słowenia pokonała reprezentację Węgier 3:1 i tylko w drugiej partii spotkania reprezentacja Słowenii musiała uznać wyższość Węgierek. Serbki punktowały w polu serwisowym i był to klucz do ich końcowego sukcesu. Węgierki z kolei miały gorszą skuteczność w ataku i nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry ze swoimi rywalkami.

Węgry – Słowenia 1:3
(18:25, 20:25, 25:22, 14:25)

W grupie B od wygranej zmagania rozpoczęły młode Niemki, które pokonały Holandię 3:1. Wprawdzie pierwszą partię wygrały Holenderki, ale kolejne trzy padły łupem Niemek, które były skuteczniejsze w ataku i dzięki temu elementowi wygrały cały mecz. Holenderki z kolei były skuteczniejsze w polu zagrywki oraz w bloku, ale na niewiele się to zdało. Młoda reprezentacja Niemiec miała w swoich szeregach Amelie Busch, Paulę Schurholz oraz Sinę Stockman i to one w głównej mierze zadecydowały o wygranej.

Niemcy – Holandia 1:3
(21:25, 25:18, 25:16, 25:17)

Spotkanie pomiędzy Turcją a Ukrainą było zacięte, każdy z wygranych setów przez Turcję kończył się minimalną wygraną reprezentacji znad Bosforu. Ukraina nie wykorzystała swoich szans w drugiej partii, w której prowadziła 21:18 i nie zdołała dowieźć zwycięstwa do końca seta. Niefrasobliwość swoich rywalek wykorzystały Turczynki i prowadziły w meczu 2:0. W trzeciej odsłonie meczu górą były Ukrainki, lecz nie zdołały one podtrzymać swojej dobrej passy i po emocjonującym czwartym secie zeszły z boiska pokonane.

Turcja – Ukraina 3:1
(25:23, 26:24, 16:25, 27:25)

W ostatnim meczu tej grupy Rumunia przegrała z Włoszkami 1:3. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego od samego początku narzuciła swój styl gry i tylko w drugim secie górą była Rumunia, w pozostałych trzech przewaga i dominacja Włoszek nie podlegały żadnej dyskusji. W reprezentacji Rumunii szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na mało skuteczny atak. Z kolei Włoszki lepiej blokowały i zagrywały i te elementy w głównej mierze zadecydowały o triumfie młodych Włoszek.

Rumunia – Włochy 1:3
(14:25, 25:22, 11:25, 19:25)