Strona Główna > Aktualności > inne > Rozpoczęła się rywalizacja o puchar burmistrza Ochoty

Rozpoczęła się rywalizacja o puchar burmistrza Ochoty

W Warszawie rozpoczął się Turniej Noworoczny o Puchar Burmistrza Ochoty. W dwudniowej imprezie udział bierze pięć zespołów: przedstawiciel Orlen Ligi – SK bank Legionovia Legionowo, dwie ekipy pierwszoligowe – Nike Węgrów i Wisła Warszawa oraz dwie drużyny z II ligi – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i BlueSoft Mazovia Warszawa.

Jako pierwsze we wtorek na parkiet wybiegły Legionovia Legionowo i Mazovia Warszawa. Legionowianki nie miały problemów z pokonaniem niżej sklasyfikowanych rywalek, co pokazały już w pierwszej, wysoko wygranej partii (25:16). W kolejnych dwóch triumfowały do 21 oraz 23 i pewnie zwyciężyły w całym spotkaniu 3:0. W drugim meczu Wisła Warszawa zmierzyła się NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Gospodynie przegrały pierwszą odsłonę do 18, ale w drugiej zdołały wyrównać stan rywalizacji, triumfując do 23. W trzecim secie podopieczne Mirosława Zawieracza postawiły kropkę nad i – pokonały ekipę NOSiR-u 25:22, wygrywając tym samym mecz 2:1.

W kolejnym wtorkowym starciu rywalkami wiślanek były zawodniczki Mazovii. I w tym pojedynku lepsze okazały się warszawianki z I ligi, które pokonały przeciwniczki bez straty seta (25:13, 25:23, 25:21). Kolejnym rywalem ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego była z kolei drużyna Nike Węgrów. Węgrowianki już w pierwszych dwóch partiach zapewniły sobie zwycięstwo w meczu – wygrały pewnie, do 14 i 17. Jedynie w ostatniej, trzeciej odsłonie musiały uznać wyższość zawodniczek NOSiR-u, ulegając im 20:25, ale nie zmieniło to już końcowego wyniku na korzyść Nike.

Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji na parkiecie ponownie zameldowały się siatkarki z Legionowa. Po drugiej stronie siatki stanęła tym razem ekipa z Węgrowa i niespodziewanie to ona rozpoczęła mecz od wygranej w pierwszej partii (25:22). W dwóch następnych górą były już jednak legionowianki, które triumfowały do 22 i 19, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 2:1.