Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: 12. kolejka bez podziału punktów

Rosja M: 12. kolejka bez podziału punktów

W żadnym z meczów 12. kolejki rosyjskiej Superligi nie doszło do podziału punktów. Swoje spotkania wygrywali faworyci: Zenit Kazań, Biełogorie Biełgorod czy Fakieł Nowy Urengoj. To właśnie te trzy drużyny znajdują się na podium ligowej tabeli, klasyfikację zamykają Dinamo Sankt Petersburg oraz Jugra-Samotłor Niżniewartowsk, które do tej pory wygrały tylko po jednym spotkaniu.

Siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk nie mieli większych problemów z pokonaniem na własnym terenie Nowej Nowokujbyszewsk. W premierowej odsłonie spotkania gospodarze triumfowali 25:19, a i kolejną partię wygrali dość pewnie. Najbardziej wyrównana walka trwała w trzecim secie, jednak i w nim lepsi okazali się gracze z Nowosybirska. Liderem zwycięskiej ekipy był Gyorgy Grozer, który skończył pojedynek z dorobkiem 18 punktów, notując w ataku aż 64 proc. skuteczności. Cały zespół Plamena Konstantinowa zanotował natomiast 56 proc. udanych akcji w ofensywie, a dodatkowo mógł pochwalić się 11 blokami. Bez straty seta swój mecz wygrali także siatkarze Dinama Moskwa, którzy okazali się lepsi od Jurgy-Samotłor Niżniewartowsk. Przyjezdni tylko w premierowej odsłonie nawiązali wyrównaną walkę, w dwóch kolejnych nie przekroczyli granicy 20 oczek. O sile ofensywy zawodników ze stolicy Rosji stanowili Paweł Krugłow oraz Dick Kooy, którzy zapisali na swoim koncie po 15 punktów, a bombardier z Moskwy wywalczył aż 4 oczka blokiem.

Pewne zwycięstwo w Sankt Petersburgu odnieśli mistrzowie Rosji. Zenit Kazań pozwolił zawodnikom Dinama Sankt Petersburg przekroczyć barierę 20 oczek jedynie w drugiej odsłonie. 54 proc. skuteczności w ofensywie i 11 punktów bezpośrednio zza linii 9. metra pozwoliły podopiecznym Władimira Alekny zapisać na swoim koncie pewną wygraną. Swój zespół do triumfu poprowadził Maksim Michajłow, zdobywca 19 oczek i autor 3 asów serwisowych. W zagrywce jeszcze lepiej spisał się Matthew Anderson, który punktował tym elementem aż 6 razy. Większych argumentów zabrakło Jenisejowi Krasnojarsk, który podejmował Biełogorie Biełgorod. Goście zdominowali gospodarzy praktycznie w każdym elemencie, lepiej radząc sobie przede wszystkim w ataku. Z 61 akcji punktem zakończyli aż 39, a dodatkowo 8 razy popisali się asem serwisowym. W ofensywie brylowali Dmitrij Muserski oraz Konstantin Bakun.

Fakieł Nowy Urengoj również dopisał do swojego ligowego konta komplet punktów. Zespół Camillo Placiego tylko w trzecim secie okazał się gorszy od Uralu Ufa, a zwycięstwo zawdzięcza między innymi dobrej postawie w bloku, punktował tym elementem aż 14 razy. Liderem Fakiełu ponownie był Jegor Kiuka, który zdobył 14 oczek, a drugim najlepiej punktującym siatkarzem w zespole z Nowego Urengoju został Ilja Własow, który do 7 oczek w ataku dodał 3 „czapy”. Po porażce 17:25 w premierowej odsłonie spotkania z Gazpromem-Jurgą Surgut siatkarze Kuzbassu Kemerowo wygrali trzy kolejne partie, zgarniając dzięki temu komplet oczek do ligowej tabeli. Nie do zatrzymania w zespole Tuomasa Sammelvuo był Wiktor Poletajew, który wywalczył aż 26 punktów, notując 68 proc. skutecznych akcji w ataku. Czterech setów do zwycięstwa potrzebowali zawodnicy Zenitu Sankt Petersburg, którzy na wyjeździe pokonali Jarosławicz Jarosław. Set numer trzy i cztery rozstrzygnęła walka na przewagi, ale ostatecznie to siatkarze Zenitu mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepiej punktującym graczem przyjezdnej drużyny był Jewgienij Siwożelez, który do 10 oczek w ataku dołożył 4 asy serwisowe i 3 bloki, a tym elementem Zenit punktował aż 17 razy.