Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Tylko jeden tie-break. Dinamo Kazań nadal liderem

Rosja K: Tylko jeden tie-break. Dinamo Kazań nadal liderem

Dwa czołowe zespoły ligi rosyjskiej kobiet wygrały swoje mecze i powiększyły przewagę nad kolejnymi drużynami w tabeli. Dianmo Krasnodar jako jedyna drużyna w lidze w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa i traci do dziewiątej drużyny z Jużno-Sachalińska pięć punktów.

Zariecze Odincowo wygrało trzeci kolejny mecz z rzędu, tym razem siatkarki spod Moskwy wywiozły trzy cenne punkty z Jużno-Sachalińska. Od samego początku mecz był wyrównany, zwycięstwo w pierwszym secie odniosły zawodniczki przyjezdne, dzięki skutecznej grze w ataku. Liderkami Zariecza były: Maria Worobiewa – 23 punkty i 33-procentowa skuteczność w ataku oraz Tatiana Jurinskaja – 24 punkty oraz 41-procentowa skuteczność w ataku. Zawodniczki te napędziły grę swojej ekipy i miały one znaczny wpływ na wygranie drugiej partii przez swoją drużynę. Walka w tej odsłonie meczu była zacięta, a o wygranej Zariecza zadecydowała gra na przewagi, w kolejnym secie tego spotkania swoją wyższość udowodniły miejscowe siatkarki, wygrały one tego seta dzięki dobrej grze w przyjęciu i ataku. Grę miejscowej ekipy napędziła Jelena Litowczenko – zdobywczyni 15 punktów. W ostatnim zaciętym secie spotkania przez dłuższy czas prowadziła ekipa gości, po czym gospodynie rzuciły się do ataków i doprowadziły do wyrównania 20:20. Przyjezdne dopiero po grze na przewagi wygrały tego seta oraz cały mecz 3:1.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Zariecze Odincowo 3:1
(23:25, 28:30, 25:18, 24:26)

Siatkarki Dinama Moskwa – wiceliderki tabeli, potrzebowały zaledwie jednej godziny i sześciu minut, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz z Jenisejem Krasnojarsk. Przyjezdne ustępowały w każdym elemencie siatkówki swoim rywalkom. W polu zagrywki Dinamo punktowało 11 razy, podczas gdy Jenisej zaledwie 2 razy. Podobnie było w bloku, gdzie siatkarki ze stolicy Moskwy zdobyły 11 punktów, a ich rywalki 3. W żadnym z setów ekipa gości nie była w stanie nawiązać wyrównanej gry i tylko w drugiej partii zdobyła 18 punktów. Mecz miał jednostronny przebieg, w ekipie Dinama 13 punktów zdobyła Natalia Gonczarowa, a w drużynie Jeniseja najwięcej – 9 – Natalia Małych. Jenisej po tej porażce traci do Dinama Moskwa cztery punkty, a do Dinama Kazań siedem.

Dinamo Moskwa – Jenisej Krasnojarsk 3:0
(25:13, 25:18, 25:15)

Proton Saratowskaja Obłast wygrał spotkanie z zamykającą tabelę ekipą z Krasnodaru. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły 12:4 i nie zdołały rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku oraz przyjęciu i wygrały tego seta. Z bardzo dobrej strony w drużynie Protona zaprezentowała się Haley Eckerman zdobywczyni 21 punktów, siatkarka ta miała 50-procentową skuteczność w ataku. W drugim secie meczu ekipa gości po raz kolejny odskoczyła swoim rywalkom i prowadziła 13:9, gospodynie szybko odpowiedziały. Odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w polu zagrywki i wygrały seta numer dwa. Ostatni set tego spotkania toczył się pod dyktando Protona, przyjezdne miały problem z przyjęciem, co przełożyło się na ich mało skuteczną grę w ataku i przegrały tego seta oraz cały mecz. Najwięcej punktów dla drużyny gości – 14 zdobyła Irina Smirnowa.

Proton Saratowskaja Obłast – Dinamo Krasnodar 3:0
(25:22, 25:22, 25:19)

Urałoczka Jekaterynburg po zaciętym i emocjonującym meczu pokonała w spotkaniu wyjazdowym Leningradkę Sankt Petersburg 3:2. Pierwsza partia spotkania toczyła się pod wyraźne dyktando Leningradki, ekipa ta odrzuciła od siatki swoje rywalki, lepiej spisała się w ataku i wygrała tę część spotkania. Więcej emocji było w secie drugim, grę ekipy gości napędziły: Ksenia Parubiec oraz Anastazja Garelik – obie zdobyły po 21 punktów i to dzięki tym siatkarkom przyjezdne wygrały tego seta. Przyjezdne poszły za ciosem i wygrały też trzeciego seta i były o krok od zwycięstwa, gospodynie zerwały się do ataków i dopiero w końcówce po błędach swoich rywalek zdołały wygrać i wyrównały stan meczu na 2:2. W tie-breaku swoją wyższość po raz kolejny udowodniła ekipa gości, która skutecznie zagrała w ataku oraz obronie, wygrała seta i zapisała na swoje konto dwa punkty. Dla gospodyń po 19 punktów zdobyły: Julia Kutiukowa oraz Jekatierina Pietrowa.

Leningradka Sankt Petersburg – Urałoczka Jekaterynburg 2:3
(25:16, 25:27, 21:25, 25:23, 8:15)

Lider tabeli – Dinamo Kazań, nie pozostawił wątpliwości, który zespół bardziej zasługuje na zwycięstwo. Na wyjeździe pokonał on Dinamo-Metar Czelabińsk 3:0, a w premierowej odsłonie pozwolił gospodyniom na wywalczenie zaledwie 10 punktów. Do zwycięstwa swój zespół poprowadziła Irina Woronkowa, która trzysetowe starcie zakończyła z 21 oczkami na swoim koncie.

Dinamo Metar Czelabińsk – Dinamo Kazań 0:3
(10:25, 19:25, 19:25)