Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Trzy drużyny z dużą przewagą nad pozostałymi

Rosja K: Trzy drużyny z dużą przewagą nad pozostałymi

W ósmej serii gier Dinamo Kazań, Dinamo Moskwa oraz Jenisej Krasnojarsk wygrały swoje spotkania i powiększyły przewagę nad pozostałymi drużynami. Po pięciu porażkach z rzędu swój mecz wygrała Urałoczka Jekaterynburg, bez wygranej nadal pozostaje Dinamo Krasnodar.

Siatkarki Dinama Kazań potrzebowały zaledwie jednej godziny i piętnastu minut, aby rozstrzygnąć swój wyjazdowy mecz z ekipą z Jużno-Sachalińska. Przyjezdne były lepsze przede wszystkim w ataku, punktowały w polu zagrywki i te dwa elementy w głównej mierze zadecydowały o ich wygranej w tym spotkaniu. Gospodynie jedynie w trzeciej odsłonie spotkania toczyły w miarę wyrównaną grę, ale w końcówce po raz kolejny swoją przewagę zaznaczyły siatkarki ekipy gości i to im przypadło zwycięstwo. Najwięcej punktów w drużynie Dinama zdobyła Irina Woronkowa – 17, natomiast jej koleżanki Irina Korolewa oraz Anastazja Samojlenko zdobyły po 12 punktów. W drużynie Sachalina najskuteczniejszą siatkarką była Jelena Litowczenko – 9 punktów.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Dinamo Kazań 0:3
(16:25, 17:25, 21:25)

Zacięty i emocjonujący mecz rozegrały siatkarki Jeniseja Krasnojarsk oraz Zariecza Odincowo. Wygrana w pierwszym secie wahała się do samego końca, ekipa spod Moskwy – Zariecze miała w górze piłki setowe i ich nie wykorzystała. Grę gospodyń napędziła Natalia Małych, siatkarka ta miała bardzo wysoką skuteczność w ataku (58 proc.) i zdobyła w całym meczu 18 punktów. Obie drużyny toczyły bardzo wyrównany mecz zarówno w drugiej, jak i trzeciej partii spotkania i dopiero w końcówkach Jenisej przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodynie były lepsze w ataku, z kolei przyjezdne lepiej spisały się w polu zagrywki, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowane siatkarki z Krasnojarska. Porażka ta sprawiała, że Zariecze traci do prowadzącego tercetu drużyn osiem punktów.

Jenisej Krasnojarsk – Zariecze Odincowo 3:0
(30:28, 25:22, 25:22)

Serię pięciu porażek z rzędu przerwały siatkarki Urałoczki, pokonały one Dinamo Krasnodar 3:1 i zrównały się punktami z Leningradką Sankt Petersburg. Pierwsze dwa sety dosyć pewnie wygrały gospodynie i zadowolone z takiego obrotu sprawy oddały inicjatywę swoim rywalkom. Te wykorzystały chwilowy przestój Urałoczki i rozstrzygnęły na swoją korzyść seta numer trzy i zmniejszyły straty do swoich przeciwniczek. W ostatniej odsłonie tego meczu Urałoczka powróciła do poziomu prezentowanego w dwóch pierwszych setach tego spotkania. Gospodynie, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, skutecznie zagrały w ataku i był to klucz do odniesienia zasłużonego zwycięstwa. Najwięcej punktów zdobyły: Jekaterina Jenina – 20 punktów i miała 70-procentową skuteczność w drużynie gospodyń, natomiast w ekipie przyjezdnych 16 punktów zdobyła Irina Smirnowa.

Urałoczka Jekaterynburg – Dinamo Krasnodar 3:1
(25:16, 25:14, 22:25, 25:17)

Mecz dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn na swoje konto rozstrzygnęły zawodniczki Metara Czelabińsk. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu ekipa Metara ma ich na swoim koncie siedem i znalazła się na ósmym miejscu w tabeli. W pierwszej odsłonie meczu o wygranej drużyny gości zadecydowała lepsza gra w ataku, kolejne trzy sety padły łupem miejscowej drużyny. Ich liderkami były: Anastazja Stalnaja (19 punktów), Tatiana Szczukina (17) oraz Nina Fomina (16 punktów). Najbardziej zacięty był ostatni set, w którym o wygranej gospodyń zadecydowała gra na przewagi. Przyjezdne musiały uznać wyższość swoich rywalek i zeszły z boiska pokonane. Leningradka ma 10 punktów i zajmuje piątą lokatę w tabeli.

Dinamo Metar Czelabińsk – Leningradka Sankt Petersburg 3:1
(18:25, 25:14, 25:20, 26:24)

Nie było większych emocji w meczu Dinama Moskwa z Protonem Saratowsk. Zawodniczki ze stolicy Rosji były lepsze w każdym elemencie siatkówki. W polu zagrywki zdobyły 11 punktów, podczas gdy ich przeciwniczki 4, przewaga w bloku wynosiła odpowiednio 16:6. Najbardziej skutecznymi siatkarkami w drużynie Dinama były Natalia Gonczarowa – 19 punktów oraz Irina Fetisowa – 15. Dzięki tej wygranej Dinamo zajmuje drugą lokatę w tabeli za swoimi imienniczkami z Kazania.

Dinamo Moskwa – Proton Saratowskaja Obłast 3:0
(25:11, 25:16, 25:11)