Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Czołowe drużyny tabeli powiększyły przewagę

Rosja K: Czołowe drużyny tabeli powiększyły przewagę

Nie było większych emocji w dziewiątej kolejce sezonu zasadniczego w lidze rosyjskiej kobiet. Prowadzący tercet: Dinamo Kazań, Dinamo Moskwa oraz Jenisej Krasnojarsk zgodnie wygrał swoje spotkania i powiększył przewagę nad Zarieczem Odincowo do 11 punktów. Bez zwycięstwa pozostaje Dinamo Krasnodar.

Trzecia drużyna tabeli Jenisej Krasnojarsk pokonała ekipę z Jużno-Sachalińska 3:0 i pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Gospodynie przez większą część pierwszego seta musiały gonić swoje rywalki i dopiero w końcówce seta zaznaczyły swoją przewagę i wygrały premierową odsłonę tego spotkania. W drugiej przez dłuższy czas prowadziły, ale na skutek błędów własnych straciły całą przewagę i podobnie jak to miało miejsce w premierowej odsłonie meczu, wygrały tego seta. Niemające nic do stracenia przyjezdne podjęły walkę i toczyły w miarę wyrównaną grę. Grę gospodyń napędziła niezawodna Natalia Małych, która zdobyła w całym meczu 17 punktów i miała 52-procentową skuteczność w ataku. W drużynie gości 16 punktów zdobyła Jelena Litowczenko.

Jenisej Krasnojarsk – Sachalin Jużno–Sachalińsk 3:0
(25:20, 25:19, 25:21)

Ważne zwycięstwo odniosła ekipa Dinama Metar Czelabińsk z Dinamem Krasnodar. Wygrana ta sprawiła, że ekipa z Czelabińska znalazła się na szóstym miejscu w ligowej tabeli, Dinamo Krasnodar nadal pozostaje bez zwycięstwa. Obie drużyny grały falami, przyjezdne po wygraniu pierwszej partii nie poszły za ciosem i przegrały kolejne trzy sety. Szczególnie mogą one żałować ostatniej czwartej odsłony spotkania, w której prowadziły 10:3 i przegrały tego seta oraz cały mecz. O przegranej drużyny z Krasnodaru zadecydowały błędy indywidualne, wprawdzie Julia Podskalnaja razem z Iriną Smirnową zdobyły po 17 dla Dinama Krasnodar, ale było to za mało na dobrze dysponowane miejscowe siatkarki. W ekipie Metara 19 punktów oraz 40-procentowa skuteczność w ataku zanotowała Anastazja Stalnaja.

Jenisej Krasnojarsk – Dinamo – Metar Czelanbińsk 3:1
(20:25, 25:18, 25:22, 25:23)

Nie zwalniają tempa siatkarki Dinama Moskwa, tym razem pokonały one Leningradkę Sankt Petersburg 3:0 i plasują się na drugim miejscu za swoimi imienniczkami z Kazania. W pierwszych dwóch partiach spotkania gospodynie postawiły się swoim rywalkom i toczyły z nimi w miarę wyrównaną grę. W drugiej partii spotkania Leningradka prowadziła 10:4, ale to było wszystko, na co stać było miejscowe siatkarki. Liderką Dinama była Natalia Gonczarowa zdobywczyni 21 punktów, atakowała ona z 50-procentową skutecznością. Przyjezdne dominowały również w bloku i w zagrywce i te elementy zadecydowały o ich wygranej. W Leningradce 15 punktów na swoje konto zapisała Maria Samojłowa i miała 47-procentową skuteczność w ataku.

Leningradka Sankt Petersburg – Dinamo Moskwa 0:3
(23:25, 20:25, 12:25)

Zaledwie jedną godzinę i dwanaście minut trwał mecz liderek tabeli Dinama Kazań z Protonem. W pierwszej partii meczu ekipa gości do stanu 17:17 toczyła w miarę wyrównaną grę, potem przewaga i dominacja gospodyń nie podlegały żadnej dyskusji. Odrzucone od siatki zawodniczki Protona niewiele mogły zdziałać, miały problemy w ataku, często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i musiały uznać wyższość liderek tabeli. Liderkami gospodyń były: Jelica Wasiliewa – 14 punktów oraz Irina Korolewa – 12 punktów. W drużynie Protona 11 punktów zdobyła Haley Eckerman.

Dinamo Kazań – Proton Saratowskaja Obłast 3:0
(25:18, 25:11, 25:13)

Po udanym początku sezonu ekipa spod Moskwy Zariecze Odincowo doznała czwartej porażki z rzędu, tym razem siatkarki tego klubu przegrały z Urałoczką Jekaterynburg 1:3. Gospodynie udanie otworzyły spotkanie i wygrały pierwszego seta, potem gra gospodyń załamała się i do głosu doszły zawodniczki zespołu gości, ich grę napędziła Ksenia Parubiec, która zdobyła 21 punktów i zanotowała 39-procentową skuteczność w ataku. W drużynie Zariecza 18 punktów zdobyła Tatiana Jurinskaja. Gospodynie pomimo ambitnej postawy nie zdołały wygrać tego meczu, dzięki tej wygranej Urałoczka zrównała się punktami z Zarieczem.

Zariecze Odincowo – Urałoczka Jekaterynburg 1:3
(25:19, 19:25, 18:25, 23:25)