Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Roberto Piazza: Musimy zagrać na naszym poziomie

Roberto Piazza: Musimy zagrać na naszym poziomie

fot. Aleksandra Twardowska

– Jesteśmy w trudnej grupie, może bez najlepszych drużyn, ale z bardzo dobrymi zespołami – mówi o grupowych rywalach PGE Skry trener Roberto Piazza. Już w środę bełchatowianie zainaugurują rozgrywki Ligi Mistrzów 2018.

Jestem szczęśliwy, że możemy grać przeciwko takim zespołom. Poprzeczka za każdym razem będzie postawiona wysoko. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie Chaumont – zespół, który spisuje się bardzo dobrze, jest na pierwszym miejscu w lidze. Chciałbym, aby moi zawodnicy grali tak, jak w PlusLidze. Musimy zagrać na naszym poziomie – przyznaje włoski szkoleniowiec i podkreśla, że strata seta w ostatnim ligowym spotkaniu z Espadonem Szczecin w podejściu drużyny nic nie zmienia.Nie zależy mi na wyniku 3:0, troszczę się o moją drużynę. Każdego dnia musimy grać odrobinę lepiej. Mogliśmy przegrać więcej niż jednego seta z Zawierciem, Warszawą czy pierwszą partię z Gdańskiem, ale wygraliśmy. Jestem szczęśliwy, nie jest ważne 3:0 czy 3:1. Ważne, że potrafimy skupić się na naszej grze. To jest dla mnie celem – dodaje Roberto Piazza.

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów PGE Skrę czeka wyjazd do Nowosybirska. – To naprawdę silna drużyna, szczególnie na własnym boisku. Problemem jest to, że musimy podróżować natychmiast po zakończeniu Klubowych Mistrzostw Świata. Rozmawiałem z chłopakami o Final Four, ale to zostanie pomiędzy mną a drużyną. Musimy zregenerować energię, bo być może przed nami jeden z najważniejszych meczów w tym okresie. Dynamo będzie już po Nowym Roku. Nowy sezon, nowe rozdanie – twierdzi szkoleniowiec Skry.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved