Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia pokonała w meczu pokazowym UPCN San Juan Volley

Resovia pokonała w meczu pokazowym UPCN San Juan Volley

W meczu pokazowym rozegranym w Leżajsku Asseco Resovia Rzeszów okazała się lepsza od UPCN San Juan Volley. Rzeszowianie wygrali 3:1, ich przewaga w każdym elemencie siatkówki była dosyć duża.

Było to drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, wcześniej w turnieju w Krośnie lepsi okazali się siatkarze UPCN, pokonali oni rzeszowian 3:1. Tym razem ekipa z Podkarpacia w pełni zrewanżowała się swoim rywalom. Dwa pierwsze sety zakończyły się przewagą i wygraną ekipy Resovii. W trzeciej odsłonie meczu lepsza była ekipa Zbigniewa Bartmana, w ostatnim secie podopieczni Roberto Serniottiego ponownie okazali się lepsi i zapisali na swoje konto zwycięstwo. Rzeszowianie dominowali w niemal każdym elemencie siatkówki, w zagrywce zdobyli 9 punktów, podczas gdy ich rywale zaledwie jeden. Przewaga w ataku Resovii była jeszcze większa, ekipa z Podkarpacia zdobyła 77 punktów, natomiast ich rywale 48. Słabe przyjęcie argentyńskiej ekipy było też jedną z przyczyn porażki tej drużyny, niewiele lepiej zaprezentowali się gracze UPCN, w bloku zdobyli oni 6 punktów, a Resovia 13.

Asseco Resovia Rzeszów – UPCN San Juan Volley 3:1
(25:18, 25:15, 23:25, 25:20)

Resovia: Lemański (13), Tichacek (1), Jarosz (10), Krastins (10), Śliwka (17), Możdżonek (15) Rusek (libero) oraz Kędzierski, Schöps (17) i Masłowski (libero)
UPCN: Cavanna, Uszikow (8), Bartman (5), Filardi (1), Da Silva (4), Ramos (6), Garrocq (libero) oraz Gomez (6), Bozikovich, Lazo (5), Armensto (3), Zerba (2), Leskiw (8) i Salvo (libero)