Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Dobrze reagujemy na porażki

Radosław Panas: Dobrze reagujemy na porażki

Exact Systems Norwid Częstochowa nie poszedł za ciosem i po wygranej 3:0 z KPS-em Siedlce w 12. kolejce przegrał ze Stalą Nysa 0:3. – Zimny prysznic, jednak nic na to nie wskazywało. Chłopcy byli w dobrej formie, podbudowani zwycięstwem. Przez połowę pierwszego seta graliśmy z lekką przewagą, jednak w połowie seta w jednym ustawieniu przegraliśmy 0:11, bo od stanu 16:14 przegraliśmy seta 16:25 – powiedział po meczu Radosław Panas.

Częstochowianie przed środowym pojedynkiem z AZS-em PWSZ Stalą Nysa byli podbudowani wcześniejszym zwycięstwem. Na inaugurację ligi siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa sprawili niespodziankę i wygrali w Nysie 3:1. Dodatkowo kilka dni wcześniej siatkarze z Częstochowy pokonali KPS Siedlce, a w listopadzie w każdym meczu zdobyli przynajmniej punkt. Gospodarze dobrze rozpoczęli środowy pojedynek, jednak nie wystarczyło to do urwania choćby seta bardzo pewnie grającym rywalom. – Zimny prysznic, jednak nic na to nie wskazywało. Chłopcy byli w dobrej formie, podbudowani zwycięstwem. Przez połowę pierwszego seta graliśmy z lekką przewagą, jednak w połowie seta w jednym ustawieniu przegraliśmy 0:11, bo od stanu 16:14 przegraliśmy seta 16:25 – stwierdził Radosław Panas.

Już w sobotę częstochowską drużynę czeka wyjazd. Tym razem siatkarze Norwida pojadą do Sanoka, by zmierzyć się z miejscowym TSV. Sanoczanie starają się utrzymać kontakt z ósemką, jednak wciąż od miejsca dającego udział w fazie play-off dzielą ich dwa punkty. Chociaż w pierwszym meczu tych drużyn częstochowianie wygrali 3:1, trener Norwida uważa, że nie będzie to łatwy przeciwnik. – To jest przeciwnik, który walczy o ósemkę. Dla nas to również będzie bardzo ważny mecz, chcielibyśmy wywieźć stamtąd korzystny rezultat. Z mojego doświadczenia wynika, że my dobrze reagujemy na porażki. W kolejnym meczu potrafimy się zmobilizować. Gorzej reagujemy na zwycięstwa – po zwycięstwie z KPS-em Siedlce przyszedł słabszy mecz ze Stalą – stwierdził trener Norwida.

Częstochowianie na półmetku fazy zasadniczej zajmowali piątą lokatę. Siatkarze Norwida wygrali siedem spotkań, zdobywając przy tym 21 punktów. Od liderów siatkarzy z Częstochowy dzieliły ich zaledwie dwa punkty. Jak tę część sezonu ocenia szkoleniowiec Exact Systems Norwida? – Oceniam ją na duży plus – siedem zwycięstw i cztery porażki. Drugą rundę zaczynamy od porażki, ale zwycięstwo w Nysie to był dla nas bonus, bo wiedzieliśmy, że zespół z Nysy to faworyt całych rozgrywek. W porównaniu z zeszłym rokiem dużo lepiej się prezentujemy, jednak cały czas walczymy o ósemkę, bo to jest nasz cel na ten sezon – zakończył Radosław Panas.