Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > PZPS poprosił Gruszkę i Stelmacha o złożenie ofert

PZPS poprosił Gruszkę i Stelmacha o złożenie ofert

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jak donosi „Przegląd Sportowy”, dwaj byli wybitni siatkarze Piotr Gruszka i Krzysztof Stelmach są brani pod uwagę jako kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski. – Rzeczywiście dwa dni temu otworzyłem mejla i byłem zdumiony, gdy przeczytałem związkową prośbę o złożenie aplikacji. Jest mi bardzo miło, że działacze PZPS-u o mnie pomyśleli, ale nie wiem, czy podejmę wyzwanie – komentuje sprawę Krzysztof Stelmach.

Razem mają na koncie 724 występy w reprezentacji Polski. Gdy Krzysztof Stelmach (274 razy w kadrze) rozgrywał w biało-czerwonych barwach ostatnie mecze, młody Piotr Gruszka (450 spotkań) dopiero wchodził, ale za to z przytupem, do zespołu narodowego. Ramię w ramię wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie w Atlancie, po których Stelmach zakończył reprezentacyjną karierę. Gruszka dopiero się rozkręcał. Teraz obaj są trenerami i obu Polski Związek Piłki Siatkowej widzi w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jak udało się ustalić „Przeglądowi Sportowemu”, Gruszka i Stelmach dostali z PZPS-u zaproszenie do ubiegania się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski.Rzeczywiście dwa dni temu otworzyłem mejla i byłem zdumiony, gdy przeczytałem związkową prośbę o złożenie aplikacji. Jest mi bardzo miło, że działacze PZPS-u o mnie pomyśleli, ale nie wiem, czy podejmę wyzwanie. Gdybym dostał ofertę w 2010 roku, po tym jak odchodził Daniel Castellani, nie zastanawiałbym się nawet przez chwilę. Wtedy byłem w sztabie reprezentacji Polski, pomagałem Argentyńczykowi, byłem ze wszystkim na bieżąco – mówi Stelmach, który ostatnio znalazł się trochę na uboczu wielkiej siatkówki. W tym sezonie prowadzi pierwszoligowy AZS Częstochowa, w poprzednim był asystentem Philippe’a Blaina w PGE Skrze Bełchatów.

Ma jednak za sobą pracę w jednym z najlepszych polskich klubów. Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wywalczył dwa medale mistrzostw Polski, awansował z nią także do finału Pucharu CEV. Potem prowadził Indykpol AZS Olsztyn i BBTS Bielsko-Biała. W tym roku odszedł z PlusLigi. Teraz ma wiele wątpliwości. – Nie boję się wyzwań, a praca z kadrą dla każdego byłaby wielkim zaszczytem. Muszę to wszystko jednak przetrawić i przemyśleć. Dopiero wtedy podejmę decyzję i będziemy mogli o niej porozmawiać. Na razie proszę uszanować moje prawo do nieudzielania wywiadów – powiedział starszy z braci Stelmachów (Andrzej także był wielokrotnym reprezentantem Polski).

Mejla z prośbą o złożenie aplikacji dostał także Piotr Gruszka, który był asystentem Ferdinando de Giorgiego, a teraz z powodzeniem prowadzi GKS Katowice. – Piotr otrzymał zapytanie z PZPS-u i obecnie się nad nim pochyla. Pismo zawiera sporo szczegółowych pytań i zagadnień, które wymagają opracowania. Propozycja objęcia kadry Polski jest interesująca dla każdego trenera, ale to duże wyzwanie i wymaga (co zresztą PZPS określił) dobrego przygotowania, zanim podejmie się decyzję. Więcej będziemy mogli powiedzieć bliżej terminu składania oferty – przyznał Jakub Malke, menedżer Gruszki.

*autor: Kamil Drąg, więcej w serwisie przegladsportowy.pl

Loading ... Loading ...

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved