Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > PWM M: Włosi wciąż z szansami na triumf

PWM M: Włosi wciąż z szansami na triumf

Reprezentacja Włoch mecz z Francją rozpoczęła od przegranego seta, ale w kolejnych trzech podopieczni Gianlorenzo Blenginiego okazali się już lepsi. Azzurri awansowali po tym spotkaniu na drugie miejsce w tabeli i wciąż mają szansę na wygranie całych zawodów.  W niedzielę ich rywalami będą Amerykanie.

Mecz lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy przy zagrywce Rossarda prowadzili 3:0. Konto punktowe Włochów udanym zbiciem otworzył Oleg Antonov. Azzurri mozolnie odrabiali straty i po błędzie nieczystego odbicia u rywali remisowali 6:6. Na przerwie technicznej po nieudanym ataku przeciwników Trójkolorowi mieli punkt przewagi. Po powrocie na boisko wynik nadal oscylował wokół remisu, a kiedy serwis zepsuł Simone Giannelli, na tablicy było 16:15 dla Francji i druga przerwa techniczna. Po niej udany atak Rossarda pozwolił ekipie Laurenta Tillie odskoczyć na 17:15. Włosi jednak szybko wyrównali, a po ataku Antonova prowadzili już 19:18. W końcówce jednak wyższy bieg wrzucili Trójkolorowi odskakując po ataku Clevenota i bloku na Mazzone na 24:21. Po czasie na życzenie Gianlorenzo Blenginiego seta zakończył Clevenot.

W drugim secie przy zagrywce Brizarda Francuzi prowadzili 3:0, a konto punktowe Włochów otworzył atakiem Luca Vettori. Azzurri wyrównali na 5:5 po pomyłce w ataku rywali, a kiedy zadziałał blok i kolejne ataki skończyli Vettori i Antonov, byli już na prowadzeniu 8:5. Sporo problemów Francuzom w tym momencie sprawiała zagrywka Daniele Mazzone. Po powrocie na boisko prowadzenie swojej ekipy podwyższył Lanza. Francuzi kilka minut później po udanym bloku zbliżyli się na 9:11, ale przy dobrej zagrywce Vettoriego Italia znów odskoczyła (14:10). Na przerwie technicznej po błędzie dotknięcia siatki u rywali podopieczni Gianlorenzo Blenginiego prowadzili 16:13. Po powrocie na boisko jeszcze powiększyli prowadzenie, działał blok, w polu zagrywki znakomicie spisywał się także Simone Giannelli, po którego asie było 19:14. Włosi w pełni kontrolowali to, co się działo na boisku i przy stanie 24:18 po ataku Antonova mieli już piłki setowe. Francuzi obronili dwie z nich, ale kropkę nad i postawił Thibault Rossard, psując zagrywkę.

W trzecim secie Francuzi po dwóch błędach w ataku Vettoriego odskoczyli na 5:2. Kolejną akcję ten zawodnik już jednak skończył. Blok pozwolił Azzurrim wyrównać na 5:5. Po zepsutej zagrywce Lanzy Włosi na przerwie technicznej przegrywali 7:8. Po niej między innymi udany blok pozwolił Włochom odskoczyć na 11:8, a serię przerwał dopiero atak Patry’ego, który jak pokazał challenge był udany. Teraz to Francuzi rzucili się do odrabiania strat i po zbiciach Patry’ego i Clevenota było już 12:12. Zespół na jednopunktowe prowadzenie punktową zagrywką wyprowadził Rossard. Po ataku Lanzy jednak to Italia przeważała 15:13, ale tuż po przerwie technicznej nieudany atak rywali i blok sprawiły, że to Les Bleus mieli punkt przewagi (17:16) i walka trwała nadal. Włosi popełniali własne błędy (17:19), ale w tym najważniejszym momencie – końcówce przejęli inicjatywę, funkcjonowała zagrywka, w ataku nie mylił się Vettori (23:21). Wygrany 25:22 set Italia zakończyła blokiem na Patrym.

W czwartym secie Francja odskoczyła na 3:1, ale Włosi po zbiciu Lanzy wyrównali na 5:5. Dobrze zagrywką znów pracował Giannelli, co w dużej mierze pozwoliło Azzurrim prowadzić już 10:5 po nieudanych atakach rywali, kontrataku Lanzy i asie serwisowym. Francuzi jednak rzucili się do odrabiania strat i w ustawieniu z Brizardem na zagrywce wyrównali na 13:13. Włosi jednak za sprawą bloku znów odskoczyli na dwa oczka, a po przerwie technicznej powiększyli prowadzenie za sprawą punktowych zagrywek Daniele Mazzone i kolejnego punktowego bloku (19:14). Pozwoliło to im spokojnie rozegrać końcówkę i po ataku Vettoriego mieli już piłki meczowe (24:20). Mecz atakiem ze środka zakończył Daniele Mazzone.

Francja – Włochy 1:3
(25:21, 20:25, 22:25, 21:25)

Francja: Patry (21), Clevenot (11), Chinenyeze (11), Rossard (7), Bultor (6),  Brizard (3), Tillie (libero) oraz  Lyneel (4), Boyer (3) i Toniutti
Włochy: Vettori (24), Lanza  (14), Antonov (14), Mazzone (10), Piano (7), Giannelli (4), Colaci (libero) oraz Spirito