Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM M: Iran powstrzymany, zmiana lidera

PWM M: Iran powstrzymany, zmiana lidera

Siatkarze Iranu, którzy mieli na swoim koncie już dwie wygrane w Pucharze Wielkich Mistrzów, przegrali swoje pierwsze spotkanie. Ich pogromcami okazali się Brazylijczycy, którzy wygrali w trzech setach i również z dwoma zwycięstwami na koncie wysunęli się na pierwsze miejsce w tabeli.

Początek meczu pomiędzy drużynami Iranu i Brazylii był wyrównany, ale to Persowie pierwsi uzyskali przewagę i na pierwszą przerwę techniczną schodzili, prowadząc 8:6. Po przerwie Canarinhos zdobyli 5 punktów z rzędu i to oni byli stroną dominującą. Po ataku Ricardo Lucarellego Brazylijczycy zeszli na drugą przerwę techniczną z czteropunktową przewagą, ale siatkarze z Iranu nie zamierzali odpuszczać. Odrobili część strat i w końcówce doprowadzili do remisu 22:22. Po ataku Wallace’a de Souzy i challenge’u ze strony trenera Kolakovicia nieco pogubili się sędziowie przy stoliku i przerwa w grze trwała kilka minut. Po wznowieniu gry Wallace zdobył punkt zagrywką, następnie pomylił się w ataku Milad Ebadipour i Canarinhos wygrali 25:22.

Irańczycy dużo lepiej rozpoczęli drugą partię i trener Renan Dal Zotto poprosił o przerwę już przy stanie 7:4 dla rywali. Brazylijczycy szybko zabrali się do odrabiania strat i doprowadzili do remisu 9:9 po serii trzech punktów z rzędu. Wyrównana walka trwała jeszcze do stanu 12:12, potem inicjatywę przejęli siatkarze z Ameryki Południowej. Znów zdobyli kilka punktów z rzędu i na drugą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 16:13. W końcówce Canarinhos nie tylko nie dali sobie odebrać przewagi, ale jeszcze ją powiększyli. Pierwszą piłkę setową dzięki systemowi challenge Irańczycy jeszcze obronili, ale po chwili dynamicznym atakiem z środka siatki seta wynikiem 25:19 zakończył Maurício Souza i Brazylia prowadziła już 2:0.

Na początku trzeciej partii Persowie świetnie grali blokiem i rozpoczęli od prowadzenia 5:0, jednak na przerwie technicznej mieli już tylko trzy punkty przewagi. Tak jak w poprzednim secie Brazylijczycy systematycznie odrabiali straty, doprowadzając do remisu 10:10. Na drugiej przerwie technicznej to już Canarinhos prowadzili dwoma punktami, a po powrocie na boisko wręcz rozbili rywali, zdobywając osiem punktów z rzędu. Pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:14 podopieczni trenera Igora Kolakovicia jeszcze obronili, a seta zakończył zepsuty serwis Mir Saeida Marouflakraniego i pierwsza porażka Iranu w Tokio stała się faktem.

Iran – Brazylia 0:3
(22:25, 19:25, 15:25)

Iran: Ebadipour (9), Ghafour (7), Mousavi (6), Faezi (5), Ghaemi (2), Marouflakrani (1), Marandi (libero) oraz Manavinezhad (5), Ghara (1), Salafzoon, Heydari (libero) i Mirzajanpour
Brazylia: Wallace (15), Lucas (14), Lucarelli (11), Mauricio Silva (9), Maurício Souza (7), Bruno (2), Tiago (libero) oraz Isac, Raphael, Thales (libero) i Renan