Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM K: Rosjanki pokonały Koreę Południową

PWM K: Rosjanki pokonały Koreę Południową

W ostatnim dniu rozgrywanego w Tokio Pucharu Wielkich Mistrzów siatkarek reprezentacja Rosji w trzech setach pokonała Koreę Południową. To zwycięstwo może Sbornej dać ostatecznie 4. miejsce w turnieju, pod warunkiem że swój mecz przegra Japonia. Koreanki kończą swój występ na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym, bez wygranego seta.

Mecz Rosji z najsłabszą w tym turnieju drużyną koreańską nie miał już wpływu na miejsca medalowe w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Rosjanki miały na swoim koncie zaledwie jedną wygraną i nie miały już szans na podium, Koreanki nie wygrały jeszcze w tym turnieju seta. Początek należał do Rosjanek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Od tego momentu Azjatki kompletnie stanęły i nie potrafiły zdobyć punktu. Podopieczne trenera Władimira Kuziutkina wygrały osiem kolejnych wymian i na drugiej przerwie technicznej było już… 16:5. Świetnie w tym okresie gry spisywała się zwłaszcza Natalia Gonczarowa. Koreanki przebudziły się po przerwie, ale oczywiście było już za późno, by mogły odrobić tak dużą stratę (9:20). Zespół próbowała poderwać do walki Jaeyeong Lee i ku zaskoczeniu wszystkich Azjatki mając jedenaście punktów straty, zmniejszyły ją do pięciu (19:24). Sytuację w końcu wyjaśniła Irina Fetisowa i Rosjanki wygrały pierwszego seta.

Na początku drugiej partii to Koreanki prowadziły 2:0, ale Sborna szybko odrobiła straty, doprowadzając do remisu 5:5. Na przerwie technicznej podopieczne trenera Kuziutkina miały dwa punkty przewagi, ale Koreanki grały w tym secie bardzo ambitnie i teraz to one doprowadziły do remisu 10:10. Dzięki dobrej grze Natalii Gonczarowej na kolejną przerwę techniczną Rosjanki schodziły z trzypunktową przewagą. W końcówce Sborna nie powtórzyła już błędów z poprzedniej partii. Pewnie zmierzała ku wygranej i po skutecznym ataku wprowadzonej na boisko Kseni Parubec zwyciężyła w tej partii 25:16.

Pierwsze piłki trzeciego seta należały do zespołu rosyjskiego, który był tego dnia wyraźnie lepszy od rywalek (8:5). Sborna grając konsekwentnie w ataku, powiększała swoją przewagę, świetnie radziła sobie Ksenia Parubec, która obok Gonczarowej wyrastała na liderkę rosyjskiej drużyny. Koreanki mimo ambitnej postawy nie były w stanie odrobić strat z początkowej fazy seta, a Jaeyeong Lee nie miała wsparcia w swoich koleżankach. Mimo to wykorzystując błędy rywalek, Azjatki zmniejszyły straty do dwóch punktów (21:23) i liczyły na wygranie pierwszego seta w tym turnieju. Potem jednak z lewego skrzydła zaatakowała Irina Woronkowa, a po chwili Koreanki zepsuły swój atak, co potwierdził system challenge i zwycięstwo Rosjanek stało się faktem. Sborna zakończyła turniej z dwoma zwycięstwami na koncie i ostatecznie zajmie czwarte lub piąte miejsce. Koreanki bez wygranego seta z kompletem porażek zajęły ostatnie miejsce.

Korea Płd. – Rosja 0:3
(19:25, 16:25, 21:25)

Korea Płd.: Jaeyeong Lee (14), Seoyeun Yoo (8), Su Ji Kim (5), Sooji Han (3), Goeun Lee (2), Subin Choi (1), Yeongyeon Kim (libero) oraz Minkyoung Hwang (5), Saeyan Jeon (4), Yuri Kim (3), Siyoung Jeong i Hyun Jung Na (libero)
Rosja: Gonczarowa (15), Fetisowa (9), Koszelewa (8), Jefimowa (7), Frołowa (4), Filisztinskaja (3), Kriuczkowa (libero) oraz Parubec (11), Woronkowa (2), Szczerban (1), Kosianienko i Trietiakowa (libero)