Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM K: Chinki niepokonane, blamaż Koreanek

PWM K: Chinki niepokonane, blamaż Koreanek

Rzadko zdarza się, żeby na najwyższym poziomie rozgrywek sety kończyły się wynikiem 25:4. Taki rezultat padł jednak w meczu reprezentacji Chin z Koreą Południową w Pucharze Wielkich Mistrzów siatkarek w Tokio. Chinki rozbiły zespół koreański w trzech szybkich setach, deklasując rywalki w drugiej partii do 4. W całym spotkaniu Koreanki zdobyły zaledwie 30 małych punktów.

Reprezentacja Korei Południowej, która miała na swoim koncie przed tym meczem dwie porażki, z pewnością nie była faworytem meczu z niepokonanymi dotąd Chinkami, ale chyba nikt nie przypuszczał, że ten mecz będzie aż tak jednostronny. Po wyrównanym początku pierwszego seta od stanu 8:6 chiński zespół zdecydowanie przyspieszył, zdobywając punkty seriami (16:10). Skuteczne były zwłaszcza Changning Zhang i Ting Zhu, a przy stanie 21:12 nikt już nie liczył na inny wynik niż wysokie zwycięstwo Chinek. Seta wynikiem 25:14 zakończył skuteczny chiński blok na rezerwowej rywalek, Seoyeun Yoo.

To, co stało się w drugiej partii spotkania, z pewnością na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza Koreanek. Trener Hong Sungjin poprosił o pierwszą przerwę już przy stanie 4:0 dla rywalek, widząc, że jego zawodniczki nie bardzo mogą podjąć walkę. Chinki jednak nie zwalniały, grały świetnie w obronie, skutecznie w ataku i na pierwszą przerwę techniczną schodziły z prowadzenie 8:0. Po skutecznym ataku ze środka Xia Ding było już 12:0 i koreański szkoleniowiec po raz drugi przywołał swoje zawodniczki do ławki rezerwowych. Koreanki pierwszy punkt w tym secie zdobyły przy stanie… 15:0 dla rywalek. Ich gra na tle zespołu chińskiego wyglądała tak, jakby zespół młodziczek zmierzył się z seniorskim zespołem. Chinki nie zwalniały do końca seta, pozwalając rywalkom na zdobycie w nim zaledwie 4 punktów. Po ostatnim gwizdku sędziego Koreanki złapały się za głowy i nie wyglądały, jakby dalej chciały kontynuować to spotkanie.

W trzecim secie Chinki już bez Ting Zhu znów szybko uzyskały prowadzenie (10:6) i nadal wykorzystywały swoje doświadczenie oraz ogromną przewagę na siatce. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Jiajie Ana miały już dziesięć punktów przewagi, ale zgodnie z zaleceniem szkoleniowca nie zwalniały ręki ani przez chwilę. Chinki wygrały tego seta 25:12, całkowicie rozbijając zespół koreański i notując trzecie zwycięstwo z rzędu na swoim koncie. Koreanki wciąż pozostają w turnieju bez wygranego seta.

Chiny – Korea Płd. 3:0
(25:14, 25:4, 25:12)

Chiny:  Changning Zhang (15), Ting Zhu (9), Xinyue Yuan (7), Chunlei Zeng (3), Xia Ding (2), Ni Yan, Mengjie Wang (libero) oraz Xiangyu Gong (9), Yixin Zheng (9), Xiaotong Liu (3), Di Yao, Chenyue Wang i Li Lin (libero)
Korea Płd.: Jaeyeong Lee (6), Minkyoung Hwang (6), Su Ji Kim (4), Yuri Kim (1), Hyejin Ha (1), Jae-Eun Lee, Yeongyeon Kim (libero) oraz Saeyan Jeon (3), Goeun Lee, Hyun Jung Na (libero), Sooji Han, Seoyeun Yoo i Subin Choi