Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > PWM K: Amerykanki z pierwszym zwycięstwem

PWM K: Amerykanki z pierwszym zwycięstwem

Trzech setów potrzebowały reprezentantki Stanów Zjednoczonych, by pokonać zespół Korei Południowej w Pucharze Wielkich Mistrzów. Amerykanki były zdecydowanie lepsze i tym samym powetowały sobie porażkę z pierwszego spotkania, rozgrywanego przeciwko reprezentacji Chin.

Już od pierwszych akcji obie drużyny zapewniły sporo długich i emocjonujących wymian i choć Koreanki wygrały dwie pierwsze piłki, to Amerykanki po jednej z tych zaciętych akcji od razu wyrównały po 2. Prawie do przerwy technicznej trwała walka punkt za punkt. Dopiero chwilę przed nią azjatycki zespół po dobrej kontrze wypracował drugi punkt przewagi (7:5). Po czasie błąd amerykańskiego bloku zwiększył ją do stanu 9:6. Wystarczyła jednak chwila, a dobra postawa Adams zminimalizowała straty (8:9), a następnie jej dwa świetne bloki dały Amerykankom prowadzenie 11:10. Kolejne punkty wpadały na konto ekipy ze Stanów Zjednoczonych, a prym wiodła oczywiście Adams, także w ataku (13:10). Gra Koreanek zupełnie się posypała, a karty rozdawały siatkarki z USA (15:11). Druga w krótkim czasie przerwa trenera Azjatek przyniosła skutek, uspokoiła ich grę, co w kolejnych akcjach pozwoliło im powoli odrabiać straty. Co ważne – skutecznie, gdyż udana kontra Jae-Eun Lee wyrównała stan seta po 18. W bloku nadal jednak rządziła Adams, po której akcji oraz kontrze Larson Amerykanki prowadziły już wyraźnie (21:18). To jednak nie oznaczało łatwej końcówki, gdyż Azjatki wyrównały w decydującym momencie (22:22). Wtedy do pracy wziął się amerykański blok i to dwie akcje wygrane tym elementem dały wygraną ekipie z USA.

Powrót na boisko oznaczał kolejne wyrównane wymiany, choć to Amerykanki były delikatnie skuteczniejsze w pierwszych minutach. Koreańska drużyna nie odpuszczała i zagrywką wyrównała po 5. Kolejne akcje to walka punkt za punkt oparta nie tylko na mocnych uderzeniach, ale i sprytnych zagraniach (10:10). Gdy Amerykanki zatrzymały rywalki w kontrze oraz wykorzystały swoją szansę, zrobiło się 12:10. Na drugim regulaminowym czasie ekipa z USA prowadziła już 16:13, świetnie radząc sobie także po powrocie do gry (18:13). Koreanki próbowały jeszcze coś wskórać, ale pojedyncze akcje w bloku czy też w kontrze w żaden sposób nie zagrażały amerykańskim siatkarkom (22:17).

Otwarcie odsłony numer trzy to świetna gra Amerykanek, a przy stanie 4:1 dla nich o przerwę poprosił już trener reprezentacji Korei. Po niej jego podopieczne zaczęły od razu odrabiać straty (3:4). Nie trwało to jednak długo, gdyż ponownie miały problem ze skończeniem akcji, co wykorzystywały rywalki (7:3). Amerykanki utrzymywały się na czele i to wyraźnie, a gdy Gibbemeyer zagrała asa serwisowego, było już 10:5. Od razu zespół z USA podwyższył prowadzenie do sześciu punktów, które jednak zaczęło szybko topnieć. Po uderzeniu z przechodzącej Koreanki traciły do rywalek już tylko dwa oczka (11:13). Koreanki miały jednak duże problemy z przyjęciem zagrywki Drews, a ich gra mocno się posypała (12:18). Drużyna amerykańska do końca już kontrolowała wydarzenia na boisku, tym bardziej że jej prowadzenie jeszcze wzrosło (21:14). Koreanki w ostatnich akcjach próbowały grać swoją siatkówkę, ale bezskutecznie. Spotkanie zakończyło się po trzysetowej walce.

Korea Płd. – USA 0:3
(22:25, 20:25, 16:25)

Korea Płd: Jaeyeong Lee (15), Yuri Kim (8), Saeyan Jeon (8), Hyejin Ha (6), Jae-Eun Lee (3), Su Ji Kim (3), Yeongyeon Kim (libero) oraz Hyun Jung Na (libero), Seoyeun Yoo, Minkyoung Hwang i Subin Choi
USA: Larson (13), Adams (12), Gibbemeyer (12), Drews (11), Hill (11), Carlini (1), Courtney (libero) oraz Bartsch-Hackley