Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM M: Japończycy nadal bez zwycięstwa

PWM M: Japończycy nadal bez zwycięstwa

Gospodarze Pucharu Wielkich Mistrzów – Japończycy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w turnieju. Podczas przedostatniego meczu tych rozgrywek reprezentacja Japonii rozpoczęła od wygrania seta, jednak kolejne trzy padły łupem przeciwników i to Irańczycy triumfowali 3:1. Na wyróżnienie zasługuje skuteczna gra w ataku Amira Ghafoura oraz dobra postawa w bloku całej zwycięskiej drużyny. Reprezentacja Iranu przed ostatnim dniem plasuje się na trzecim miejscu.

Początek spotkania był wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do pierwszej przerwy technicznej, na której Irańczycy prowadzili 8:7. Dzięki asowi serwisowemu Milada Ebadipoura goście mieli dwa oczka przewagi (9:7), które jednak bardzo szybko stracili (12:12). W reprezentacji Japonii skutecznie atakował Issei Otake, za sprawą jego gry zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni wyszli na prowadzenie (15:14) i stopniowo je powiększali (19:17). Po punktowym bloku Haku Ri gospodarze mieli już trzy punkty przewagi (21:18), której nie oddali aż do końca seta. Pierwsza partia zakończyła się przy stanie 25:21 dla gospodarzy.

Irańczycy świetnie weszli w drugą odsłonę spotkania, po skutecznym bloku Farhada Ghaemiego wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1), powiększyli je za sprawą ataku ze środka Seyeda Mousaviego (8:3). Gospodarze mieli trudności ze skończeniem pierwszej akcji i przegrywali już 5:11. Dwie przerwy na żądanie wzięte przez Yuichi Nakagaichi pomogły reprezentacji Japonii, dzięki dobrej grze w ofensywie Issei Otake gospodarze mieli już tylko jedno oczko straty (14:15). Persowie szybko powrócili do wysokiego prowadzenia po bloku Seyeda (18:14), które powiększyli za sprawą skutecznych ataków Amira Ghafoura i kąśliwych zagrywek Milada Ebadipoura. Irańczycy wygrali drugiego seta 25:19.

Na początku trzeciej partii kibice mogli oglądać wiele długich, ciekawych wymian, Irańczycy, mimo rewelacyjnej gry w bloku, nie byli w stanie odskoczyć gospodarzom. Po asie serwisowym Shohei Yamamoto Japończycy prowadzili 8:7. Dzięki świetnej zagrywce Milada Ebadipoura Persowie zbudowali dwupunktową zaliczkę (15:13), którą powiększyli za sprawą błędów zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni (17:14). Przez bardzo długi czas gra toczyła się punkt za punkt, po skutecznym ataku gospodarzy było 22:20 dla Irańczyków. Dzięki świetnym zagrywkom w końcówce seta goście wygrali tę odsłonę spotkania 25:20.

Ostatnią partię otworzył asem serwisowym Shohei Yamamoto, jednak gospodarze szybko stracili przewagę za sprawą trudnych serwisów Farhada Gahemiego (3:5). Irańczycy powiększyli przewagę dzięki świetnym zagrywkom Saeida Maroufa (9:5). Yuichi Nakagaichi próbował pomóc swojej drużynie, ale dwie przerwy na żądanie nie poprawiły sytuacji zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy popełniali bardzo dużo błędów własnych. Po skutecznym bloku Fahrada Gahemiego, Persowie prowadzili już 16:9. Japończycy byli bezradni, a set zakończył się wygraną Irańczyków 25:14.

Japonia – Iran 1:3
(25:21, 19:25, 20:25, 14:25)

Japonia: Otake (16), Yamauchi (11), Ri (11), Yanagida (8), Fujii, Ishikawa, Ide (libero) oraz Yamamoto (11), Ondera (2), Fukatsu i Dekita
Iran: Ghafour (23), Ebadipour (13), Faezi (11), Mousavi (11), Ghaemi (9), Marouf (3), Heydari (libero) oraz Marandi (libero), Manavinezhad (1), Ghara i Salafzoon