Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Puchar Prezydenta Ostrołęki dla Ślepska

Puchar Prezydenta Ostrołęki dla Ślepska

Wicemistrz I ligi siatkarzy – Ślepsk Suwałki – został zwycięzcą turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki. Podopieczni Dimy Skorego w finale pokonali BAS Białystok 3:0. Na trzecim miejscu zawody zakończyła ekipa Energi Net Ostrołęka – gospodarze pokonali pierwszoligowy KPS Siedlce.

Mecz finałowy ostrołęckiego turnieju nie był widowiskiem „do jednej bramki”. Co prawda Ślepsk pokazał więcej doświadczenia, ale momentami to siatkarze BAS-u mieli inicjatywę i napsuli wyżej notowanym rywalom sporo krwi, pokazując, że będą silnym rywalem ostrołęckiej drużyny w nadchodzącym sezonie. Białostocczanie dysponują silną zagrywką, która sprawiała kłopoty nawet pierwszoligowcom, a to już sygnał ostrzegawczy dla wszystkich zespołów II ligi gr. 2. Ostatecznie to jednak Ślepsk zwyciężył 3:0 i od wiceprezydenta Grzegorza Płochy otrzymał puchar za zwycięstwo w turnieju.

Ślepsk Suwałki – BAS Białystok 3:0
(25:22, 25:21, 25:21)

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą ekipy Energi Net Ostrołęka i KPS-u Siedlce. Po dwóch setach zdecydowanie bliżej trzeciej lokaty byli siatkarze z Siedlec, którzy pierwszego seta wygrali po zaciętej walce na przewagi, a w drugim byli już wyraźnie lepsi. Wtedy jednak nastąpiło przełamanie drużyny trenera Mielnika, nasi siatkarze zaczęli grać dużo lepiej w każdym elemencie, powróciła wielka ambicja i pozytywna siatkarska agresja, a to dało efekty – trzeci set został wygrany do 18, czwarty do 23, a w tie-breaku ostrołęczanie przeważali już zdecydowanie i wygrali 15:8.

Energa Net Ostrołęka – KPS Siedlce 3:2
(26:28, 16:25, 25:18, 25:23, 15:8)

Co ciekawe obie drużyny zmierzyły się dwukrotnie, bo rano trenerzy zdecydowali się rozegrać mecz sparingowy, który drużyna z Siedlec wygrała 3:0 (25:19, 25:21, 25:23). Dla Energi Net był to bardzo pożyteczny sprawdzian, bowiem w dwa dni udało się rozegrać trzy sparingi z pierwszoligowymi zespołami. Powinno to zaprocentować na kolejne wyzwania biało-czerwonych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Skrzypkowski ze Ślepska Suwałki. Statuetki najlepszych zawodników drużyn odebrali: Patryk Szwaradzki (Energa Net Ostrołęka), Łukasz Rudzewicz (Ślepsk Suwałki), Cezary Stanisławajtys (BAS Białystok) i Michał Podgórzak (KPS Siedlce).