Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Zwycięstwa Undeno oraz Galatasaray

Puchar CEV K: Zwycięstwa Undeno oraz Galatasaray

W pierwszych półfinałowych meczach w Pucharze CEV zwycięstwa odniosły Undeno Yamamay Busto Arsizio oraz Galatasaray Stambuł. Przed meczami rewanżowymi obie te ekipy mają sporą zaliczkę i do awansu do fazy finałowej potrzebują wygrania dwóch setów.

W meczu dwóch włoskich drużyn Undeno Yamamay Busto Arizio pokonało na wyjeździe Pomi Casamalggiore 3:0. W pierwszym secie spotkania gospodynie Pomi prowadziło kilkoma punktami i było w natarciu. Od stanu 16:13 dla Pomi inicjatywę na boisku przejęły zawodniczki Undeno i dzięki bardzo dobrej grze w bloku wygrały pierwszą partię w stosunku 25:22. Drugi set meczu od samego początku toczył się pod dyktando zawodniczek ekipy gości, które wygrały tego seta w stosunku 25:20. Trzeci set to prawdziwa huśtawka nastrojów, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie, po czym je traciła. Ostatecznie po emocjonującej grze na przewagi wygrały zawodniczki zespołu gości i w dobrych nastrojach przystąpią do meczu rewanżowego. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w tym meczu były w ekipie Pomi Lucia Bosetti, która zapisała na swoje konto 12 punktów. Z kolei w drużynie Yamamay 17 punktów zdobyła Valentina Doiuf. Poirytowany postawą swojej drużyny był trener Pomi. – Przegraliśmy ten mecz, ponieważ popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, zawodniczki zespołu gości lepiej spisały się w ataku i popełniły mniej błędów. Żeby myśleć o zwycięstwie, musielibyśmy zdobyć 20 punktów bezpośrednio z zagrywki – powiedział Giani Caprara. W innym tonie wypowiedział się szkoleniowiec Yamamay. – Zagraliśmy podobnie jak w ostatnim meczu w Novarze, przywiązaliśmy dużą wagę do naszej strategii i taktyki. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu, musimy poprawić jeszcze naszą grę, mam nadzieję się, że nam się to uda – podsumował mecz Marco Mencarell.

Pomi Casalmaggiore – Undeno Yamamay Busto Arsizio 0:3
(22:25, 20:25, 27:29)

W drugim meczu Galatasaray Stambuł pokonało we własnej hali Dinamo Kazań i w dobrych nastrojach uda się na mecz rewanżowy pod Moskwę, można powiedzieć, że był to przedwczesny finał w Pucharze CEV. Pierwsze dwie partie spotkania były zacięte i o zwycięstwie zawodniczek Galatasaray decydowały siatkarskie detale, lepiej w końcówkach setów spisały się gospodynie i to im przypadło zwycięstwo. Trzecia partia spotkania była jednostronnym popisem siatkarek znad Bosforu, które wygrały tego seta oraz cały mecz 3:0. Zawodniczki Dinama lepiej spisały się w polu zagrywki, w tym elemencie zdobyły 6 punktów, a Galatasaray 2, natomiast w bloku były lepsze gospodynie, które punktowały 11 razy, a Dinamo sześciokrotnie. Nadia Centoni w drużynie Galatasaray zdobyła 15 punktów, punkt mniej zapisała na swoje konto Sinead Jack – 14. W drużynie Dinama 14 punktów zdobyła Jelica Wasiliewa – 14 punktów. Pomimo zwycięstwa trener miejscowej drużyny Ataman Güneyligil stwierdził, że mecz rewanżowy będzie trudniejszy – Jestem bardzo szczęśliwy z końcowego wyniku. Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem zadowolony z gry, którą zaprezentowaliśmy w pierwszym secie, popełniliśmy za dużo błędów zwłaszcza w przyjęciu. Musimy wyeliminować nasze pomyłki. Mecz w Kazaniu będzie o wiele trudniejszy, chciałbym podziękować naszym fanom, którzy przybyli do hali, aby nas wspierać – powiedział trener Galatasaray.

Galatasaray Stambuł – Dinamo Moskwa 3:0
(25:23, 27:25, 25:16)