Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Yamamay Busto Arsizo i Dinamo Kazań zmierzą się w finale

Puchar CEV K: Yamamay Busto Arsizo i Dinamo Kazań zmierzą się w finale

W sobotę i niedzielę rozgrywano mecze rewanżowe półfinałów Pucharu CEV kobiet. Unendo Yamamay Busto Arsizo po wygranej w pierwszym meczu 3:0 tym razem ponownie pokonało Pomi Casalmaggiore, tym razem po tie-breaku. Ciekawie było też w Kazaniu, gdzie Dynamo odrobiło straty ze Stambułu i po wygranej 3:0 wygrało również złotego seta.

Po wygranej w Casalmaggiore 3:0 to siatkarki Yamamay Busto Arisizo były faworytem w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu CEV kobiet. Spotkanie nie zaczęło się dla nich jednak najlepiej. Podopieczne Giovanniego Caprary zarówno w pierwszym, jak i drugim secie doskonale radziły sobie w ataku i przez cały czas miały przewagę. Nie pomagało odrabianie strat w końcówkach i dwa pierwsze sety padły łupem zespołu gości – oba do 23. Pomi było o krok od odrobienia strat z pierwszego meczu, ale nie potrafiło wykorzystać szansy. Wprawdzie w trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili jeszcze trzema punktami, ale do głosu doszła Valentina Diouf i Yamamay przejęło inicjatywę. Trzeci set padł łupem gospodyń 25:23, ale dopiero czwarta partia przyniosła emocje. Wiadomo było, że zwycięstwo gospodyń da im awans do finału, wygrana gości doprowadziłaby do „złotego seta”. Przez cały czas kilkupunktową przewagę miały podopieczne Marco Mencarellego, jednak w końcówce Pomi odrobiło straty i rozpoczęła się walka na przewagi. W niej lepsze okazały się gospodynie, które wygrywając 29:27, zapewniły sobie awans do finału. Tie-break nie miał już większego znaczenia, na boisku w obu zespołach pojawiły się również zawodniczki rezerwowe, a Yamamay wygrało 15:9, triumfując tym samym w całym meczu 3:2. Agata Witkowska w roli libero pojawiała się w pierwszych trzech setach, notując jednak fatalne statystyki w przyjęciu na poziomie 10%.

Unendo Yamamay Busto Arsizo – Pomi Casalmaggiore 3:2
(23:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:9)

pierwszy mecz: 3:0 dla Yamamay
awans do finału: Yamamay Busto Arsizo

Yamamay: Stufi (5), Signorile (1), Fiorin (9), Martinez (18), Diouf (29), Berti (15), Spirito (libero) oraz Witkowska (libero), Vasilantonaki (4), Moneta (3) i Negretti
Pomi: Perić (1), Gibbemeyer (17), Bosetti (14), Guerra (6), Fabris (24), Stevanović (6), Sirressi (libero) oraz Bacchi, Zuleta, Turletta (3), Gibertini (libero) i Tirozzi (8)

Po wygranej w Stambule 3:0 siatkarki Galatasaray przyleciały do Kazania po awans. Szybko jednak zostały sprowadzone na ziemię przez zespół Dinama. Mimo początkowego prowadzenia gości podopieczne Riszata Giljazutdinowa bardzo szybko przejęły inicjatywę i uciekły rywalkom. W ataku brylowała Daria Isajewa i Dinamo pewnie wygrało pierwszego seta do 18. W kolejnych dwóch partiach gospodynie całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku, nie dając rywalkom żadnych szans. Wygrały do 20 i 18, odrabiając straty ze Stambułu i doprowadzając do „złotego seta”.

W decydującej partii Galatasaray rzuciło wszystko na jedną kartę. Z dobrej strony pokazała się Nadia Centoni i turecki zespół przy zmianie stron prowadził 8:7. Potem jednak nastąpił koncert gry Dinama. Przyjezdne zdobyły jeszcze tylko trzy punkty w tej partii, pozostałe wymiany należały do gospodyń, które wygrywając 15:11, zapewniły sobie miejsce w finale.

Dinamo Kazań – Galatasaray Stambuł 3:0
(25:18, 25:20, 25:18)
złoty set: 15:11

pierwszy mecz: 3:0 dla Galatasaray
awans do finału: Dinamo Kazań

Dinamo: Mariuchnicz (4), Zariażko (12), Woronkowa (14), Isajewa (19), Starcewa (5), Wasilewa (14), Ulanowa (libero) oraz Jeżowa, Filisztinskaja, Podoszwina i Biriukowa (1)
Galatasaray: Jack (10), Leys (4), Aslanyurek (9), Alikaya (3), Centoni (14), Rusewa (8), Guneyligil (libero) oraz Germen, Kalac, Onal (1) i Aydinlar (2)