Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewna wygrana łodzianek

Puchar CEV K: Pewna wygrana łodzianek

Dość gładką wygraną w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV odniosły siatkarki Budowlanych Łódź. Rywalem podopiecznych Błażeja Krzyształowicza były mistrzynie Czarnogóry, siatkarki Luki Bar. Pierwsze dwie partie łodzianki wygrały bardzo pewnie, rozbijając miejscowe do 15 i 14. Te nie złożyły jednak broni i w trzeciej partii do stanu po 22 toczyły wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak set padł łupem Budowlanych, które w całym meczu triumfowały 3:0.

Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku na dawały siatkarki Budowlanych, które odrzuciły swoje rywalki od siatki, dobrze zagrały w bloku i po akcji na siatce Julii Twardowskiej prowadziły 9:3. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przez cały czas kontrolowały przebieg seta. Nie do zatrzymania w ataku była Grobelna, która napędziła grę łodzianek i po je zbiciu na drugiej przerwie technicznej było 16:10 dla ekipy z Łodzi. Miejscową drużynę do walki próbowała poderwać Vuković, lecz w pojedynkę niewiele mogła zdziałać. Końcówka seta to zupełna dominacja Budowlanych siatkarki Luka Bar często nadziewały się na szczelny blok łodzianek, popełniły wiele błędów własnych, myliły się w niemal każdym elemencie siatkówki i przegrały tę partię w stosunku 15:25.

Drugi set niczym szczególnym nie różnił się od pierwszego. Łódzkie siatkarki ponownie okazały się być lepsze w bloku oraz w ataku i na samym początku seta odskoczyły swoim rywalkom na siedem punktów (10:3). Po tym jak asem serwisowym popisała się Grajber, było 14:5 dla Budowlanych. Gospodynie całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. Budowlane wykorzystały z bezwzględnością siatkarską niemoc drużyny Luka Bar, niemal każda akcja kończyła się zdobyczą punktową zespołu z Łodzi. Tym samym po zbiciu Grobelnej łodzianki zapisały na swoje konto wygraną w drugiej odsłonie spotkania.

Najwięcej emocji było w ostatnim secie meczu, na początku prowadziły Budowlane 3:1 dzięki skutecznym akcjom w bloku. Nie mające nic do stracenia gospodynie odrzuciły łodzianki od siatki, wzmocniły swoją zagrywkę i to one dyktowały warunki gry (8:5). Po ataku Rovcanin oraz punktowym bloku przewaga Luka Bar wzrosła do czterech punktów (13:9) i o przerwę na żądanie poprosił Błażej Krzyształowicz. Łodzianki z mozołem i z wielkim trudem odrobiły straty i po punktowym bloku remisowały 16:16. Kolejna seria błędów własnych po stronie Budowlanych sprawiła, że na tablicy wyników widniał rezultat 19:16 dla gospodyń. Przyjezdne jeszcze raz doprowadziły do remisu 19:19, ale kilka chwil później przegrywały 19:22. Nie zrażone takim obrotem sprawy bardziej doświadczone siatkarki z Łodzi skutecznie zagrały w bloku i obronie i dzięki tym elementom wygrały seta oraz cały mecz.

Luka Bar – Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 14:25, 22:25)

Luka: Bojović (2), Perunicić,  Rovcanin (7), Rosić (6), Vuković (13), Kruta (2), Cenović (libero) oraz Joksimović (2) i Vujanović
Budowlani: Pelc (6), Polańska (7), Twardowska (10), Beier (6), Grobelna (14), Vincourova (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Tobiasz (3), Strózik (3), Pycia i Grajber (3)