Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Dinamo Kazań o krok od złota

Puchar CEV K: Dinamo Kazań o krok od złota

W pierwszym spotkaniu finałowym Pucharu CEV kobiet zespół Agaty Witkowskiej musiał uznać wyższość Dinama Kazań. Tylko w końcówce trzeciego seta włoska drużyna zdołała odwrócić losy partii i wygrać do 20. W pozostałych odsłonach górą były gospodynie i to one są znacznie bliżej wygrania całych rozgrywek.

Początkowo toczyła się wyrównana walka, raz po raz atakowały Elizabeth Martinez i Valentina Diouf. Po drugiej stronie siatki skutecznie grała Irina Woronkowa. Pomimo dobrej gry blokiem przyjezdne nie były w stanie wyjść na prowadzenie. W drugiej części inauguracyjnej partii pomimo kolejnych interwencji trenera Mencarellego jego zespół coraz więcej tracił do skutecznych gospodyń. Kolejne kłopoty ze skończeniem ataku nie pomagały w odrabianiu strat i pierwsza partia padła łupem rosyjskiego zespołu (25:18).

Po wyrównanym otwarciu drugiego seta gospodynie zaczęły budować coraz większą przewagę. Akcje na punkty zamieniały Irina Woronkowa i Elitsa Wasilewa (16:12). Przy wyraźnej przewadze Rosjanki jednak straciły nieco koncentrację, co wykorzystały przyjezdne. Duży wkład w odrabianie strat miała Federica Stufi. Chociaż skuteczne zagrania dołożyły również Diouf i Fiorin, zbudowana we wcześniejszej fazie seta zaliczka punktowa wystarczyła siatkarkom Dinama Kazań, które również tę odsłonę wygrały, jednak tym razem do 22.

W trzeciej odsłonie Rosjanki szybko poszły za ciosem, jednak tym razem włoski zespół nie pozwolił na długo zachować takiego stanu rzeczy. Ciężar gry na swoje barki wzięła Anthi Vasilantonaki i przyjezdne szybko zniwelowały całe straty. Wciąż jednak przewaga leżała po stronie gospodyń, które bazując na skuteczności Wasilewy, na nowo wyszły na prowadzenie. Jednak i tym razem podopieczne trenera Mencarellego nie odpuściły i w decydującym momencie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce na nic zdały się dwa czasy na życzenie Riszata Gilazutdinowa, bowiem to przyjezdne triumfowały 25:20.

Od pierwszych piłek czwartej odsłony siatkarki Unet Yamamay Busto Arsizio utrzymywały się na kilkupunktowym prowadzeniu. Raz po raz punktowała Diouf. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero w dalszej fazie tego seta. Z akcji na akcję uaktywniać zaczęła się Wasilewa i to gospodynie stopniowo przejmowały kontrolę nad grą. W końcówce przewaga Dinama tylko wzrosła. Włoski zespół był już bezradny, a Rosjanki pewnie kroczyły ku zwycięstwu, które stało się faktem przy stanie 25:22.

Dinamo Kazań – Unet Yamamay Busto Arsizio 3:1
(25:18, 25:22, 20:25, 25:22)

Dinamo: Mariuchnicz (6), Zariażko (4), Woronkowa (19), Isajewa (8), Starcewa (1), Wasilewa (26), Filisztinskaja (libero) oraz Jeżowa, Filisztinskaja (3), Podoszwina i Biriukowa
Yamamay: Stufi (8), Signorile (2), Fiorin (7), Martinez (8), Diouf (23), Berti (8), Witkowska (libero) oraz Cialfi, Vasilantonaki (12), Moneta i Negretti