Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PTPS Piła niepokonany w Bobolicach

PTPS Piła niepokonany w Bobolicach

Świetnie radzą sobie w turnieju Energa Cup siatkarki PTPS-u Piła. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w sobotę w trzech setach pokonały w Bobolicach wicemistrza Polski, Budowlanych Łódź i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W pierwszym sobotnim meczu Pałac wygrał po zaciętym meczu 3:2 z Legionovią.

Drugi dzień turnieju Energa Cup w Bobolicach przyniósł emocje tylko w pierwszym spotkaniu, w którym Pałac Bydgoszcz zmierzył się z Legionovią Legionowo. Już pierwszy set pokazał, że trudno będzie wytypować zwycięzcę, a legionowianki rozstrzygnęły go po zaciętej końcówce, wygrywając 28:26. Również drugiego wyrównanego seta wygrały podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego i to one prowadziły w całym spotkaniu 2:0. O tym, co się wydarzyło w secie trzecim, będą chciały na pewno szybko zapomnieć. Siatkarki Pałacu wróciły do gry i rozgromiły rywalki… 25:8! Podopieczne trenera Piotra Makowskiego poszły za ciosem i po wygranej 25:20 w czwartej partii doprowadziły do tie-breaka. Decydująca partia również padła łupem bydgoszczanek, które zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Joanna Kuligowska.

Dużo mniej emocji było w meczu Enei PTPS-u Piła z Budowlanymi Łódź. Łodzianki wyraźnie na tym turnieju odstają poziomem od pozostałych drużyn i zespół Jacka Pasińskiego już po raz drugi w okresie przygotowawczym był górą. Pilanki wygrały w trzech setach do 16, 21 i 19 i z kompletem zwycięstw prowadzą w klasyfikacji turnieju po dwóch dniach. Budowlani w dwóch dotychczas rozegranych meczach w Bobolicach nie wygrały nawet seta.

W niedzielę PTPS zmierzy się z Legionovią, z kolei Pałac zagra z zespołem z Łodzi.

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:2
(26:28, 23:25, 25:8, 25:20, 15:9)
Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:16, 25:21, 25:19)