Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pierwszoligowiec wyeliminował KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

PP: Pierwszoligowiec wyeliminował KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w czterech setach wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Po zwycięstwie w drugim secie do 12 wiele wskazywało na to, że pierwszoligowiec zamknie mecz w trzech odsłonach. Podopieczne Adama Grabowskiego jednak nie spuściły głów i wróciły do walki, triumfując w trzeciej partii 25:22. Siatkarki Jacka Skroka nie pozwoliły sobie już na więcej potknięć, czwartego seta wygrywając do 20. W ćwierćfinale Radomka zagra z Chemikiem Police.

Początek spotkania należał do gospodyń. Dopiero zagrania Kolety Łyszkiewicz pozwoliły doprowadzić KSZO do wyrównania (6:6). Szybko jednak po asie Renaty Białej i błędzie Natalii Skrzypkowskiej dystans ponownie wzrósł, a o czas poprosił Adam Grabowski (12:8). Seria bloków KSZO sprawiła, że różnica punktowa stopniała i interweniować musiał Jacek Skrok. Radomianki nie mogły wyjść z trudnego ustawienia, dlatego po ataku Łyszkiewicz drugi raz grę przerwał szkoleniowiec gospodyń (13:10, 13:15). Efektowną serię zakończył dopiero błąd w polu zagrywki Skrzypkowskiej (14:16). Skuteczne ataki Aleksandry Przepiórki i Gabrieli Ponikowskiej pozwoliły ponownie doprowadzić do wyrównania (19:19). W kolejnych akcjach radomianki górowały na siatce. Po zagraniu Gabrieli Borawskiej gospodynie miały serię piłek setowych. Zwycięstwo przypieczętowała Majka Szczepańska (25:23).

Z wysokiego C w drugiego seta weszły radomianki (6:1). Gospodynie raz za razem punktowały, w ataku nie do zatrzymania była Majka Szczepańska (9:5). Siatkarki KSZO nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom. Przy celnych zagrywkach Gabrieli Ponikowskiej Radomka jeszcze bardziej odskoczyła, przy stanie 14:7 o czas poprosił trener Grabowski. Kolejną serię przerwała dopiero atakiem Aleksandra Wańczyk (8:15). Wciąż to siatkarki z Radomia narzucały tempo gry. Chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów, dystans tylko się powiększał. Zdecydowany atak Gabrieli Ponikowskiej zakończył jednostronnego seta.

Trzecia partia ponownie początkowo toczyła się po myśli gospodyń (5:2). Tym razem w ich szeregach nie brakowało pomyłek, co wykorzystały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po błędzie Gabrieli Borawskiej podczas rozegrania o czas poprosił trener Skrok (7:8). W kolejnych akcjach wciąż gospodynie często oddawały punkty przeciwniczkom, gra na styku utrzymywała się (14:14). Dopiero po zagraniach Renaty Białej i Gabrieli Ponikowskiej radomianki zbudowały dwupunktową przewagę (17:15), którą za sprawą ataków Katarzyny Szałankiewicz straciły (17:17). W decydującej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek, jednak ostatnie punkty padły łupem siatkarek z Ligi Siatkówki Kobiet.

Po granym punkt za punkt otwarciu, przy zagrywkach Marty Biedziak, KSZO wyszło na dwupunktowe prowadzenie (9:7), które przy zagrywkach Sonii Kubackiej straciły (10:10). Dobre ataki Julity Molendy i Majki Szczepańskiej oraz punktowe bloki Radomki pozwoliły gospodyniom odskoczyć (14:10). Chociaż i tym razem radomianki nie ustrzegły się niewymuszonych błędów, dystans utrzymywał się. W końcówce skuteczności nie traciły Biała i Szczepańska. Chociaż za sprawą Łyszkiewicz i Wojtowicz KSZO obroniło dwie piłki meczowe, to pierwszoligowiec po zagraniu Przepiórki triumfował.

E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:23, 25:12, 22:25, 25:20)

Radomka: Przepiórka (5), Borawska (10), Kubacka (8), Biała (20), Ponikowska (9), Szczepańska (16), Bator (libero) oraz Samul (libero), Czajka (4), Miechowicz i Molenda (4)
KSZO: Wojtowicz (3), Stroiwąs (14), Miros (4), Skrzypkowska (2), Łyszkiewicz (10), Gryka (1), Pauliukouskaja (libero) oraz Szałankiewicz (7), Biedziak (1), Wańczyk (4) i Markiewicz (libero)