Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Po pięciosetowym boju lepszy Pałac

PP: Po pięciosetowym boju lepszy Pałac

Bardzo nierówny przebieg miało spotkanie 1/8 Pucharu Polski w Krakowie. Chociaż gospodynie pierwszego seta wygrały do 15, w drugim gładko przegrały, zdobywając zaledwie 12 punktów. Ostatecznie o tym, który zespół awansuje do ćwierćfinału, zdecydował tie-break. W nim tempo dyktowały siatkarki z Bydgoszczy i to one awansowały do ćwierćfinału.

Mecz otworzyła niepozbawiona błędów gra punkt za punkt. Dopiero za sprawą skutecznych ataków Martyny Łukasik i punktowych bloków krakowianki wyszły na prowadzenie (11:8). Serii gospodyń nie przerwały dwa czasy na życzenie trenera Piotra Makowskiego (14:8). Gdy asa dołożyła Justyna Łukasik, dystans wzrósł do 8 punktów. Dopiero atak Weroniki Fojucik pozwolił przyjezdnym na wykonanie przejścia (9:16). W dalszym ciągu na siatce górowały siatkarki z Krakowa. Nie do zatrzymania była Rebecca Pavan. Bydgoszczanki nie miały argumentów, by przeciwstawić się siatkarkom Trefla Proximy. Dwa błędy przyjezdnych dały ostatnie punkty rywalkom (25:15).

Niezrażone słabym wynikiem poprzedniego seta bydgoszczanki z nową energią weszły w drugą partię (3:1). Krakowianki skuteczne akcje przeplatały z błędami, gdy pomyłki zaczęły przeważać nad punktowymi atakami, grę przerwał trener Alessandro Chiappini (6:10). Z czasem Pałac zaczął się napędzać. Raz za razem punktowały Kinga Różyńska i Jagoda Maternia, a dystans rósł (16:9). Tym razem to gospodynie były bezradne, dłuższy czas nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku. Po zagraniu Natalii Misiuny bydgoszczanki miały serię piłek setowych. Chociaż atak Eweliny Brzezińskiej przedłużył jeszcze grę, błąd w polu zagrywki tej zawodniczki zakończył seta.

Od pięciopunktowej przewagi rozpoczęły trzecią partię gospodynie. Dopiero po czasie dla Piotra Makowskiego Różyńska zdobyła pierwsze oczko dla gości. Bardzo dobrze funkcjonował blok Trefla Proximy Kraków (9:4). W kolejnych akcjach krakowska ściana wciąż była nie do przejścia, dlatego drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Pałacu (13:6). Bydgoszczanki skuteczne akcje przeplatały z błędami. Wysoką skuteczność utrzymywała Rebecca Pavan (19:10). Dopiero w końcówce za sprawą ataków Moniki Fedusio i Jagody Materni dystans zaczął szybko topnieć. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła jednak, aby to krakowianki po ataku Martyny Łukasik cieszyły się ze zwycięstwa (25:22).

Czwartego seta lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, dlatego szybko zareagował trener Alessandro Chiappini (2:6). Seria przy zagrywkach Różyńskiej jednak trwała. Po kolejnym skutecznym ataku Fedusio drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Trefla Proximy (2:11). Dopiero atak Martyny Łukasik przerwał passę przyjezdnych (3:12). Bydgoszczanki nie odpuszczały, bezlitośnie punktując w ataku. Po kolejnym skutecznym zagraniu Misiuny na tablicy wyników pojawił się rezultat 17:4. Dopiero w końcówce do walki poderwały się krakowianki, a sygnał dała Brzezińska. Chociaż bydgoszczanki nie ustrzegły się pomyłek, wciąż wyraźnie górowały nad przeciwniczkami (21:12). Po błędzie Pavan w ataku wiadome było, że zwycięzcę meczu wyłoni tie-break.

W piątej partii siatkarki Pałacu poszły za ciosem, po ataku Fedusio o czas poprosił trener Chiappini (5:1). W kolejnych akcjach bydgoszczanki kontynuowały skuteczną grę. As Różyńskiej dał sygnał do zmiany stron (8:2). Kolejna interwencja szkoleniowca i roszady w składzie nie zmieniły postawy gospodyń. Po ataku Joanny Kuligowskiej przyjezdne miały serię piłek meczowych, a już pierwszą z nich wykorzystała Maternia.

Trefl Proxima Kraków – Pałac Bydgoszcz 2:3
(25:15, 12:25, 25:22, 16:25, 7:15)

Trefl: Clement (6), Budzoń (3), Łukasik J. (7), Brzezińska (11), Łukasik M. (21), Pavan (18), Kulig (libero) oraz Talas (1), Słonecka, Jaroszewicz, Woźniak, Szymańska i Paszek
Pałac: Misiuna (15), Mazurek, Kuligowska (8), Maternia (15), Różyńska (9), Fedusio (24), Jagła (libero) oraz Krzywicka, Świder (4), Fojucik (3) i Andersohn