Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Krispol Września za silny dla Norwida

PP: Krispol Września za silny dla Norwida

Bez większych szans byli siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa w starciu z APP Krispolem Września. Gospodarze meczu IV rundy Pucharu Polski nie zdołali wygrać nawet seta z obecnym liderem I ligi mężczyzn. Tym samym częstochowianie zakończyli swoją przygodę z rozgrywkami pucharowymi.

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa początkowo mieli problemy z przyjęciem zagrywek Krzysztofa Antosika, na siatce piłki wykorzystywał Patryk Napiórkowski (5:1). Dopiero po czasie na życzenie trenera Panasa z lewego skrzydła skutecznie zaatakował Kamil Maruszczyk. Z akcji na akcję częstochowianie odzyskiwali rezon, po celnym ataku Wdowiaka dystans stopniał do dwóch oczek (9:11). Wciąż jednak lepiej na siatce prezentowali się przyjezdni. Po asie Napiórkowskiego drugą przerwę wykorzystał Radosław Panas (16:12). Na ataki Damiana Dobosza i Artura Pasińskiego starali się odpowiadać Maruszczyk i Smolarczyk, jednak to nie wystarczało (16:20). Chociaż w końcówce goście nie ustrzegli się błędów, nie przeszkodziło im to w wygraniu seta do 21, a triumf przypieczętował zagraniem Pasiński.

As Antosika i blok Pasińskiego dały pierwsze punkty Krispolowi w drugiej odsłonie. Drużyny wymieniały się skutecznymi zagraniami, dobrze funkcjonował blok gości. Przy stanie 6:8 Wdowiaka zmienił Tomasz Kryński, który na boisku zameldował się skutecznym atakiem. Wciąż jednak dystans utrzymywał się. Dopiero po błędzie podwójnego odbicia gości na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Gospodarze nie zdołali jednak pójść za ciosem, po ataku z przechodzącej piłki Jędrzeja Maćkowiaka o czas poprosił Radosław Panas (16:11). Po przerwie atakiem sygnał do odrabiania strat dał Adam Smolarczyk. Głównie za sprawą zagrań kapitana Norwida różnica punktowa zaczęła się zmniejszać (15:18). Gospodarze starali się odwrócić losy seta, jednak dystans okazał się nie do odrobienia. Atak po bloku w aut Pasińskiego dał serię piłek setowych siatkarzom z Wrześni, a podobne zagranie Napiórkowskiego zakończyło seta (25:22).

Na początku trzeciej partii gospodarze zdobywali punkty głównie po błędach rywali (2:3). Częstochowianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gości, którzy konsekwentnie punktowali w kolejnych akcjach. Skutecznie kolejne akcje kończyli Dobosz i Pasiński (11:6). Gospodarze atakowali ze zmiennym szczęściem, kilkupunktowy dystans utrzymywał się. Na siatce nie do zatrzymania był Patryk Napiórkowski (15:9). W drugiej części seta dobre wejście zaliczył Dominik Miarka, po jego asie o czas poprosił trener Kardas (12:16). Chociaż w dalszej fazie tej odsłony ręki nie wstrzymywali Tomasz Kryński i Damian Kogut, częstochowianie nie byli w stanie doprowadzić do remisu. W decydującym momencie raz za razem punktował Napiórkowski, a atak Dobosza dał ostatni punkt przyjezdnym.

Exact Systems Norwid Częstochowa – APP Krispol Września 0:3

(21:25, 22:25, 16:25)