Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Koniec pucharowej przygody Kęczanina Kęty

PP: Koniec pucharowej przygody Kęczanina Kęty

Na trzeciej rundzie zakończyła się przygoda Kęczanina Kęty z Pucharem Polski. W niej podopieczni marka Błasiaka przegrali u siebie z Aqua Zdrój Wałbrzych 0:3. Gospodarze najbliżej urwania seta przeciwnikom byli w pierwszej odsłonie, którą przegrali do 23.

Drugoligowi siatkarze Kęczanina Kęty do III rundy Pucharu Polski przebijali się przez wcześniejsze etapy rozgrywek. W pokonanym polu pozostawili dwóch innych drugoligowców, z kolei Aqua Zdrój Wałbrzych dopiero od trzeciego etapu przystąpił do rywalizacji w pucharowych rozgrywkach. Trenerzy zespołów pierwszoligowych różnie potraktowali mecze III rundy, ale Janusz Bułkowski bardzo poważnie podszedł do walki w Pucharze Polski, desygnując do gry najmocniejszy skład. Natomiast Marek Błasiak konfrontację z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej potraktował szkoleniowo, dając pograć w podobnym wymiarze czasowym wszystkim zawodnikom.

Przyjezdni od początku spotkania narzucili rywalom swój rytm gry. Prezentowali się na luzie i wydawało się, że stosunkowo pewnie rozstrzygną na swoją korzyść premierową odsłonę. W końcówce jednak do walki zerwali się gospodarze, którzy dzięki blokowi zbliżyli się do wałbrzyszan na jedno oczko. Wprawdzie ci później prowadzili 24:21, ale Kordian Szpyrka dał nadzieję gospodarzom na odwrócenie losów tej części spotkania. co więcej – kęczanie mieli możliwość doprowadzenia do walki na przewagi, ale blok Aqua Zdrój spowodował, że padła ona łupem przyjezdnych 25:23.

W drugiej odsłonie rozkręcili się oni na dobre, niemal od początku zaczęli budować sobie przewagę, a gra Kęczanina posypała się jak domek z kart. Jego proste błędy w połączeniu ze skuteczną postawą podopiecznych trenera Bułkowskiego sprawiły, że został rozgromiony w drugim secie do 12. Ale podniósł się w trzeciej partii, w której za wszelką cenę próbował uciec przeciwnikom. Ta sztuka częściowo mu się udała, bowiem wysforował się na trzypunktowe prowadzenie, ale grający spokojnie rywale z biegiem czasu odrobili straty. Przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu, ale im bliżej końca seta, tym bardziej szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę faworyta. Ostatecznie triumfował on 25:21, pieczętując awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Kęczanin Kęty – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 0:3
(23:25, 12:25, 21:25)

Kęczanin: Żuchowski, Fenoszyn, Pochłopień, Ferek, Gruszka, Krupa, Gutt (libero) oraz Szpyrka, A. Błasiak, Skolimowski, Droźnik, Palkij i Waloch (libero)
Aqua-Zdrój: Lipiński, Hudzik, Dzikowicz, Linda, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Goss, Buczek, Dereń i Orobko