Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP kobiet: Radomka i MKS Kalisz o krok od awansu

PP kobiet: Radomka i MKS Kalisz o krok od awansu

Po drugim dniu rozgrywek grupowych Pucharu Polski siatkarek wiemy już o wiele więcej. W niedzielę o awans powalczą Energetyk Poznań z Wisłą Warszawa oraz Uni Opole z Solną Wieliczka. O seta od awansu są siatkarki MKS-u Kalisz, blisko gry w kolejnej rundzie są również zawodniczki Radomki Radom.

W grupie A w sobotę zostały rozegrane dwa błyskawiczne mecze, żaden z nich nie trwał więcej niż godzinę. Enea Energetyk Poznań w trzech szybkich setach rozprawiła się z gospodyniami turnieju. Drugoligowa Polonia Świdnica w żadnym z setów nie zbliżyła się nawet do granicy 20 punktów. Podobny przebieg miało drugie sobotnie spotkanie, w którym w derbach stolicy Wisła rozgromiła AZS AWF. Akademiczki nie przekroczyły w żadnej z trzech partii bariery 15 punktów. Wisła podobnie jak Energetyk ma dwa zwycięstwa na koncie i niedzielne spotkanie pomiędzy tymi drużynami zadecyduje, która z nich awansuje do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Polonia Świdnica – Enea Energetyk Poznań 0:3
(13:25, 17:25, 15:25)
Wisła Warszawa – AZS AWF Warszawa 3:0
(25:14, 25:14, 25:15)

W Nieporęcie niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz Jokera Świecie i Radomki Radom – drużyn, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Pierwsze dwa sety padły łupem podopiecznych trenera Jacka Skroka, jednak w trzeciej partii Joker się odgryzł i wygrywając do 21, wrócił do gry. Radomianki w czwartym secie jednak ponownie okazały się lepsze i pokonały rywala 3:1. To oznacza, że są krok od awansu i muszą wygrać dwa sety w ostatnim meczu z warszawską Spartą. Gospodynie turnieju przegrały w drugim sobotnim spotkaniu 1:3 z uczennicami SMS-u PZPS Szczyrk. Sparta wygrała jedynie trzecią partię spotkania, w trzech pozostałych setach przegrywając wyraźnie z młodym zespołem ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Joker Mekro Świecie – E.Leclerc Radomka Radom 1:3
(20:25, 19:25, 25:21, 21:25)
ESPES Sparta Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 1:3
(18:25, 17:25, 25:22, 16:25)

W Opolu w sobotę gospodynie pauzowały, a swój pierwszy mecz rozegrały siatkarki z Wieliczki. 7R Solna pewnie w trzech setach pokonał zespół Karpat Krosno, w trzeciej partii gromiąc rywalki do 10. Oznacza to, że niedzielny pojedynek pomiędzy podopiecznymi trenera Ryszarda Litwina oraz Uni Opole zadecyduje o awansie do kolejnej rundy. Oba zespoły mają na swoim koncie po jednej wygranej.

Karpaty Krosno – Solna Wieliczka 0:3
(22:25, 18:25, 10:25)

Świetnie na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim spisują się kaliszanki. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza po raz drugi wygrały, tym razem pokonując drugoligowy zespół NOSiR-u 3:0. MKS Kalisz bez straty seta prowadzi w tabeli i do awansu potrzebuje jednej wygranej partii w ostatnim spotkaniu z AZS-em Politechniki Śląskiej. Gliwiczanki przegrały w sobotę z beniaminkiem I ligi kobiet z Tarnowa. AZS wygrał pierwszego seta, jednak w trzech pozostałych partiach zagrał o wiele słabiej, w trzeciej zdobywając zaledwie 11 punktów. Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej mają jeszcze szanse na awans, musiałyby jednak wygrać niedzielny mecz z MKS-em Kalisz 3:0.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – MKS Kalisz 0:3
(17:25, 16:25, 15:25)
AZS Politechniki Śl. Gliwice – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(25:23, 20:25, 11:25, 23:25)