Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Budowlane po pięciu setach zameldowały się w ćwierćfinale

PP: Budowlane po pięciu setach zameldowały się w ćwierćfinale

O nietypowej jak na środek tygodnia godzinie, bez udziału kibiców, jednak nie bez walki rozegrane zostało spotkanie V rundy Pucharu Polski w Łodzi. Zespoły wygrywały sety na zmianę. Ostatecznie po pięciu setach Grot Budowlani Łódź triumfowali nad Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna.

Spotkanie od serii skutecznych ataków rozpoczęła Kaja Grobelna (6:1). Dopiero zagrania Moniki Bociek i Aleksandry Wójcik pozwoliły zmniejszyć straty (6:8). Wciąż na siatce pewniej prezentowały się gospodynie, gdy popisały się kolejną serią skutecznych zagrań o czas poprosił trener Serwiński (12:6). Chociaż Budowlane nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki, ich przewaga była bezdyskusyjna (17:10). Obok Grobelnej skuteczne punktowała Martyna Grajber (19:12). Kolejne interwencje szkoleniowca i roszady w składzie nie pomagały przyjezdnym w poprawieniu sytuacji. Zagranie przez środek Agnieszki Kąkolewskiej i blok łodzianek zakończyły jednostronnego seta (25:17).

Otwarcie drugiej odsłony miało zupełnie inny przebieg, po asie Wójcik interweniować musiał trener Błażej Krzyształowicz (6:1). W kolejnych akcjach utrzymywała się przewaga przyjezdnych, gdy asa dołożyła Roksana Brzóska, a Danica Radenković zapisała na swoim koncie punkt blokiem, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Budowlanych (11:4). Na kolejne zagrania Małgorzaty Śmieszek i Bociek starała się odpowiadać Grobelna, jednak wyraźny dystans utrzymywał się (17:12). Zmiany w składzie nie wystarczyły, by gospodynie poprawiły swoją skuteczność. Przyjezdne nie traciły koncentracji. Po ataku Bociek siatkarki z Muszyny miały serię piłek setowych, a zagranie Brzóski przypieczętowało zwycięstwo podopiecznych trenera Serwińskiego.

Na początku trzeciego seta toczyła się gra punkt za punkt. Dopiero błąd przyjezdnych i skuteczne zagrania Grobelnej oraz Kąkolewskiej pozwoliły gospodyniom odskoczyć na dwa punkty (7:5). Gra łodzianek napędzała się, celne ataki Grajber i Grobelnej powiększyły przewagę, a drugi czas wykorzystał szkoleniowiec drużyny z Muszyny (12:9). Gra wyrównała się, zaczął funkcjonować muszyński blok (14:12). Szybko jednak to łodzianki ponownie przejęły inicjatywę. Pewnie atakowała Hana Cutura, która zmieniła w drugiej fazie seta Grajber (22:15). Atak przez środek Gabrieli Polańskiej dał serię piłek setowych (24:16). Chociaż przyjezdne obroniły jeszcze dwie z nich, błąd w polu zagrywki Savić zakończył seta.

Pierwsza część czwartej odsłony ponownie była wyrównana, choć po obu stronach siatki nie brakowało błędów (8:8). Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. W łódzkim zespole wyróżniały się Grobelna i środkowe – Kąkolewska oraz Polańska, po drugiej stronie ręki nie zwalniały Flakus oraz Brzóska (18:18). Zacięta walka trwała aż do stanu 20:21. Od tego momentu przy zagrywkach Savić siatkarki z Muszyny zdobyły cztery kolejne punkty i po skutecznym bloku doprowadziły do tie-breaka.

Dwa bloki gospodyń otworzyły piątą partię, szybko o czas poprosił trener Serwiński (3:0). Pierwszy punkt dla przyjezdnych atakiem zdobyła Patrycja Flakus. Łodzianki skuteczne ataki przeplatały z błędami, jednak dystans utrzymywał się (6:4). Punktowy blok Budowlanych dał sygnał do zmiany stron (8:4). Po nim wciąż grę kontrolowały siatkarki z Łodzi. Po ataku Grobelnej drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Muszynianki (10:5). Po przerwie to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę, gdy po ich bloku dystans stopniał do jednego oczka, grę przerwał trener Błażej Krzyształowicz (10:11). Czas skutecznie zadziałał na gospodynie, które zdobyły trzy kolejne punkty (14:10). Chociaż po dwóch atakach Brzóski Muszynianka starała się jeszcze walczyć, atak Grobelnej przypieczętował zwycięstwo Budowlanych.

Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2
(25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12)

Budowlani: Polańska (12), Kąkolewska (18), Twardowska (16), Grobelna (22), Vincourova (3), Grajber (7), Witkowska (libero) oraz Cutura (2), Polak i Muszyńska
Muszynianka: Brzóska (17), Śmieszek (7), Savić (14), Wójcik (12), Radenković (2), Bociek (12), Medyńska (libero) oraz Bałdyga, Lis, Karakaszewa i Flakus (9)