Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Poznaliśmy wszystkich uczestników MŚ kadetów

Poznaliśmy wszystkich uczestników MŚ kadetów

W dniach 18-27 sierpnia w Bahrajnie dwadzieścia zespołów zagra w mistrzostwach świata kadetów. Wśród nich będzie także reprezentacja Polski, która okazała się najlepsza w czempionacie globu przed dwoma laty w Argentynie. Tym razem podopiecznym Macieja Zendeła trudno będzie powtórzyć sukces starszych kolegów, ale dopóki piłka w grze, wszystko będzie możliwe.

Mistrzostwa świata są dla młodych zawodników doskonałą okazją do zbierania cennego doświadczenia i ogrywania się na arenie międzynarodowej. Medale są ważne, ale jednak najważniejszy jest siatkarski rozwój, więc dużym sukcesem jest już udział w czempionacie globu. Zagwarantowało go sobie 20 zespołów, które w dniach 18-27 sierpnia będą rywalizowały w Bahrajnie. Został on pierwszym uczestnikiem zawodów, zapewniając sobie w nich udział jako gospodarz. Pozostałe ekipy o prawo gry musiały rywalizować w mistrzostwach swoich kontynentów oraz w Panamerican Cup.Najliczniejszą grupę przedstawicieli będzie miała Europa, bowiem w Bahrajnie zagra aż sześć najlepszych drużyn czempionatu Starego Kontynentu. Wśród nich znaleźli się nie tylko medaliści, czyli Czechy, Włochy i Turcja, ale także Rosja, Polska i Francja. Mocną reprezentację będzie miała także NORCECA, bowiem z Ameryki Północnej i Środkowej prawo gry w mistrzostwach świata zyskały cztery ekipy – mistrz (Kuba) i wicemistrz (USA) kontynentu oraz dwie drużyny z kontynentu, które najlepiej spisały się w Panamerican Cup (Meksyk – zwycięzca zawodów oraz Portoryko – trzecie miejsce).

Ameryka Południowa będzie miała trzech przedstawicieli. Szczególnie dwaj z nich mogą być zaliczani do faworytów, czyli Brazylia i Argentyna, które zdobyły złoty i srebrny medal mistrzostw kontynentu. Do nich dołączyło Chile – jako najlepsza drużyna z Ameryki Południowej w Panamerican Cup (drugie miejsce – porażka w finale z Meksykiem). Silna będzie też Azja, z której prawo gry w czempionacie globu zyskały – Japonia, Korea, Chiny oraz Iran. Nie zabraknie także przedstawicieli Afryki. Czarny Ląd reprezentować będą Egipt oraz Tunezja.

Przypomnijmy, że w mistrzostwach świata zagra 20 zespołów. Zostaną one podzielone na cztery grupy, w których znajdzie się po pięć drużyn. Po fazie grupowej najsłabsze ekipy będą rywalizowały o miejsca 17-20, natomiast pozostała szesnastka znajdzie się w 1/8 finału turnieju. Zwycięzcy ośmiu par awansują następnie do ćwierćfinału, z którego będzie już prosta droga do walki o medale. Złota bronili będą biało-czerwoni, którzy dwa lata temu okazali się najlepsi w zawodach rozgrywanych w Argentynie. W finale po zaciętym boju ograli gospodarzy, zaś na trzecim stopniu podium stanęli Irańczycy, którzy wykazali wyższość nad Rosjanami.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved