Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Poznaliśmy pierwszego finalistę II ligi kobiet

Poznaliśmy pierwszego finalistę II ligi kobiet

W miniony weekend rozegrano osiem spotkań półfinałowych play-off II ligi kobiet. Poznaliśmy już pierwszego finalistę – został nim zespół ECO Uni AZS Opole. Rozstrzygnięcia w trzech innych parach mogą zapaść za tydzień, a AZS AWF Warszawa i Szóstka Mielec dopiero rozpoczną rywalizację 13 maja.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Poznaniu siatkarki ECO Uni AZS-u Opole przystępowały do sobotnio-niedzielnego dwumeczu z Energetykiem w roli faworytek. Podopieczne trenera Partyka Fogla w sobotę poradziły sobie z rywalkami w trzech setach, chociaż w drugiej partii przeciwniczki postawiły poprzeczkę wysoko i uległy gospodyniom dopiero na przewagi. Niedzielne spotkanie ostatniej szansy Energetyk rozpoczął od wygranego pierwszego seta. Potem jednak na boisku niepodzielnie rządziły opolanki i to one wygrały trzy kolejne partie, a całe spotkanie 3:1. Tym samym odniosły trzecie zwycięstwo nad rywalkami i jako pierwsze zameldowały się w turnieju finałowym. – Wiedziałyśmy, że rywalki się postawią, bo to była ich ostatnia szansa na pozostanie w grze – mówiła na łamach nto.pl przyjmująca ECO AZS-u Uni Katarzyna Zackiewicz. Zaczęłyśmy troszeczkę nerwowo, przytrafiło nam się sporo błędów, ale jak tylko takie wyeliminujemy, to będzie z naszą grą jeszcze lepiej – dodała. Opolski klub będzie się również starał o organizację turnieju finałowego.

W Kościanie odbyły się dwa pierwsze mecze w rywalizacji UŻKPS-u z Bluesoft Mazovią Warszawa. Mistrzynie grupy I boleśnie przekonały się, podobnie jak Energetyk Poznań, że do drużyn z innych grup walczących o finał sporo im brakuje. Zespół ze stolicy wygrał oba spotkania, nie tracąc nawet seta i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi już 2:0. Podopieczne trenera Jakuba Ślusarczyka nie miały zbyt wielu problemów z rywalkami, a najbardziej zacięta była pierwsza partia niedzielnego spotkania, którą warszawianki wygrały do 23.

W Pszczynie rozpoczęła się walka o finał pomiędzy miejscowym PLKS-em a MKS-em Świdnica. Rozpoczęła od wygranego seta przez przyjezdne, jednak podopieczne trenera Jarosława Bodysa dość szybko się pozbierały i w dwóch kolejnych partiach wyraźnie triumfowały. Czwartego seta PLKS wygrał do 21 i świętował zwycięstwo w pierwszym meczu play-off. W niedzielę pszczynianki powtórzyły wynik z soboty i ponownie pokonały zespół z Dolnego Śląska 3:1, dzięki czemu do awansu do turnieju finałowego brakuje im już tylko jednej wygranej. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do Świdnicy i tam na pewno zawodniczkom PLKS-u nie będzie zbyt łatwo.

Powody do zadowolenia po pierwszym, sobotnim meczu play-off mieli kibice w Tarnowie. PWSZ pewnie w trzech setach wygrał z Silesią Volley Mysłowice, podobnie jak rok temu pokazując swoje pierwszoligowe aspiracje. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego potrafią jednak w tym sezonie zaskakiwać. Po słabym początku sezonu Silesia Volley awansowała do czołowej czwórki, potem do półfinałowych zmagań play-off, a teraz niezłomność i walkę pokazała w meczu niedzielnym. Po dwóch wygranych setach przez gospodynie (w tym drugim do 11!) zawodniczki ze Śląska wróciły do gry i ku zaskoczeniu wszystkich wygrały dwie kolejne partie, doprowadzając do remisu. W decydującym secie mysłowiczanki ponownie pokonały PWSZ Tarnów 15:12 i tym samym wygrały całe spotkanie i wyrównały stan rywalizacji play-off. Kolejne dwa mecze odbędą się w przyszły weekend w Mysłowicach.

Rywalizacja AZS-u AWF Warszawa z Szóstką Mielec rozpocznie się dopiero 13 maja. Spowodowane jest to udziałem warszawianek w niedawno zakończonym turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 23, w którym zajęły czwarte miejsce.