Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polscy kadeci bez awansu na mistrzostwa Europy

Polscy kadeci bez awansu na mistrzostwa Europy

Pomimo porażki w zaledwie jednym spotkaniu reprezentacja Polski kadetów nie wystąpi w mistrzostwach Europy. Podopieczni Sebastiana Pawlika ulegli Rosji i w swojej grupie zajęli drugie miejsce, lecz to nie wystarczyło, by wziąć udział w finałowym turnieju, rozgrywanym w Czechach i na Słowacji.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy kadetów wzięło łącznie 28 drużyn, które zostały podzielone na siedem grup. Ekipa prowadzona przez Sebastiana Pawlika trafiła do grupy F, rozgrywającej swoje mecze w rosyjskiej Anapie. Rywalami biało-czerwonych byli gospodarze, reprezentanci Słowenii oraz Cypru. Kadeci swoją przygodę w kwalifikacjach rozpoczęli od triumfu 3:1 nad Słowenią, później w trzech setach pokonali Cypr. Na koniec zmagań przegrali 0:3 z Rosją. Polacy nie ukrywali żalu, ale i wściekłości po porażce. – Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, w głupi sposób traciliśmy łatwe punkty, dlatego jesteśmy rozczarowani rezultatem – przyznał Bartosz Sławiński, rozgrywający.

Nasi reprezentanci wciąż jednak mieli nadzieję na udział w finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 7-15 kwietnia w Czechach i na Słowacji. Awans uzyskiwali bowiem zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugiego miejsca. Różnice w tabeli między ekipami były niewielkie – w komfortowej sytuacji byli Niemcy, bowiem jako jedyni z „przegranych” mieli na swoim koncie 7 wygranych setów i trzy przegrane. Walka trwała więc m.in. pomiędzy Ukrainą, Francją i Polską. Na nieszczęście biało-czerwonych rywale przegrali o jednego seta mniej (bilans setów: 2 dla rywali – 1.5 dla Polaków).

W czempionacie zagrają zwycięzcy grup – Grecja (gr. A, które mecze rozgrywała w Grecji), Turcja (gr. B, Ukraina), Włosi (gr. C, Włochy), Białoruś (gr. D, Rumunia), Bułgaria (gr. E, Bułgaria), Rosja (gr. F, Rosja), Belgia (gr. G, Niemcy) oraz drużyny z drugich miejsc – Francja, Niemcy, Ukraina.

źródło: cev.lu, inf. własna