Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polki zakończyły mistrzostwa na 9. miejscu

ME U-20: Polki zakończyły mistrzostwa na 9. miejscu

Patrycja Jundziłł i Martyna Kłoda rundę pucharową mistrzostw Europy U-20 rozpoczęły od gry w barażu. W nim bez najmniejszych problemów pokonały Izraelki – Chorin/Barannik 2:0. Po tym zwycięstwie w 1/8 na Polki czekały Maria Klepkou i Dionysia Matiou, które wygrały grupę G, tracąc tylko jednego seta. Greczynki okazały się zbyt silne i biało-czerwone zakończyły swoją przygodę z mistrzostwami na 9. miejscu.

Polki po zajęciu drugiego miejsca w grupie F walkę w dalszej części turnieju rozpoczęły od barażowego starcia z Izraelkami – Noy Chorin i Michal Barannik. Rywalki biało-czerwonych zakończyły rozgrywki grupowe na trzeciej lokacie, wygrywając tylko jeden mecz z tureckim duetem Gedikoglu/Vence.

Biało-czerwone od początku barażu nie pozwoliły sobie na błędy. Polki skutecznie punktowały. Reprezentantki Izraela miały problem ze znalezieniem sposobu na zatrzymanie Patrycji Jundziłł i Martyny Kłody. Ostatecznie pierwszy set padł łupem biało-czerwonych w stosunku 21:16. W drugim secie podopieczne trenera Rafała Szternela zaprezentowały się jeszcze lepiej. Izraelki nie zdołały dotrzymać kroku naszym reprezentantkom i to Kłoda/Jundziłł po półgodzinnej walce podniosły ręce w geście triumfu. Zwycięstwo w drugim secie do 13 dało Polkom awans do 1/8 finału.

baraż:
Kłoda/Jundziłł POL [11] – Chorin/Barannik ISR [25] 2:0

(21:16, 21:13)

Pojedynek, którego stawką był awans do ćwierćfinału, Patrycja Jundziłł i Martyna Kłoda rozpoczęły bardzo dobrze. Polki nie pozwalały odskoczyć Greczynkom i pierwszego seta wygrały do 17. Biało-czerwonym nie udało się jednak pójść za ciosem. W drugiej odsłonie chociaż reprezentantki Polski nie odpuszczały, to Maria Klepkou i Dionysia Matiou lepiej rozegrały decydujące piłki, wygrywając 21:19. W decydującym o być albo nie być w turnieju trzecim secie również nie brakowało emocji. Więcej zimnej krwi w decydującym momencie zachowały Greczynki. Pomimo walki Polki schodziły z boiska pokonane, co zakończyło ich przygodę z mistrzostwami Europy.