Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W wyrównanym meczu lepsi mistrzowie Polski

PlusLiga: W wyrównanym meczu lepsi mistrzowie Polski

Siatkarze MKS-u Będzin w pełni zdeterminowani podeszli do spotkania z o wiele wyżej notowanymi mistrzami Polski. Goście zapisali na swoim koncie premierową partię i chociaż trzy kolejne padły łupem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, to przyjezdni mieli swoje szanse w secie numer cztery. Ostatecznie jednak komplet punktów został w Kędzierzynie-Koźlu i tym samym podopieczni Ferdinando de Giorgiego na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Siatkarze MKS-u Będzin nie przestraszali się mistrzów Polski na początku seta, a autowy atak Dawida Konarskiego dał im trzypunktowe prowadzenie (7:4). Kędzierzynianie szybko jednak zbliżyli się do rywali po asie serwisowym Mateusza Bieńka i udanym bloku (9:9). Gra się wyrównała i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu (13:13). Dopiero długa wymiana, zakończona zbiciem Sama Deroo, dała minimalną przewagę gospodarzom (16:15), ale chwilę potem blokiem zapunktowali goście (19:17). Rafał Buszek poradził sobie w ofensywie, a następnie sam powstrzymał atak MKS-u, dając tym samym oczko różnicy po stronie swojej ekipy (22:21). W końcówce błąd popełnił Benjamin Toniutti (23:24), a o zwycięstwie decydowała długa gra na przewagi. Pomyłka Buszka i skuteczna akcja Marcina Walińskiego sprawiły, że premierową partię zapisali na swoim koncie siatkarze z Będzina (30:28).

Drugiego seta o wiele bardziej agresywnie rozpoczęli podopieczni Ferdinando de Giorgiego (4:1), a ich przewaga wzrosła po udanym ataku Deroo (9:4). Przyjezdni popełniali błędy, co skrupulatnie wykorzystywali gracze z Kędzierzyna-Koźla (11:4) i cały czas mieli bezpieczny dystans nad rywalem (15:9). As serwisowy Jonaha Seifa i udane zbicie Walińskiego zmusiły trenera mistrzów Polski do skorzystania z przerwy (15:12), a po niej miejscowy team ponownie wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (20:15). Powtarzały się błędy przyjezdnych, a ofensywa kędzierzynian nie miała sobie nic do zarzucenia. Atak Rafała Buszka dał jego drużynie piłkę setową (24:17), a dzieła dopełnił Dawid Konarski (25:18).

Początek trzeciej partii rozpoczął się od wyrównanej gry (4:4), ale potem punktować zaczęli gospodarze, dwoma „czapami” popisał się Mateusz Bieniek, dokładając do tego oczko w ataku (10:5). Będzinianie wzięli się za odrabianie strat, a główna w tym zasługa skutecznego Nathana Robertsa (10:11). Na tablicy wyników remis pojawił się po autowym zbiciu Patryka Czarnowskiego, a akcja Rodriguesa Araujo wyprowadziła na minimalne prowadzenie będziński MKS (17:16). Wprowadzony na boisko Kamil Semeniuk nie próżnował, a Konarski odzyskał przewagę na korzyść ZAKSY (19:18). W kluczowym momencie seta miejscowy zespół miał dwa oczka więcej (22:20) i chociaż Konarski popsuł pierwszą okazję do zakończenia tej części spotkania, to w następnej akcji nie pozostawił już złudzeń (25:23).

Początek seta numer cztery należał do MKS-u Będzin (4:2), jednak błędy przyjezdnych sprawiły, że stan rywalizacji się wyrównał (5:5). Udane akcje Zlatana Jordanowa ponownie dały prowadzenie ekipie Stelio DeRocco, którzy mieli już 4 oczka więcej na swoim koncie (11:7). Obrońcy tytułu nie byli w stanie zniwelować swoich start, bowiem cały czas skuteczności nie tracił Roberts i Araujo (15:11). Trener de Giorgi zdecydował się na zmiany i natychmiast zapunktował Dominik Witczak (13:15), a jego zespół zaczął odrabiać dystans (15:16) i po asie serwisowym Bieńka wyrównał stan rywalizacji (17:17). Swoją skuteczność odnalazł Konarski, a dobrze na środku siatki grał również Patryk Czarnowski (20:19). Będzinianie nie odpuszczali (22:22), a Rafał Buszek dał kędzierzynianom piłkę meczową (24:23). Błędy własne przyjezdnych zadecydowały o tym, że zarówno ta partia, jak i cały mecz padły łupem gospodarzy (27:25).

MVP: Dawid Konarski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:1
(28:30, 25:18, 25:23, 27:25)

ZAKSA: Konarski (26), Buszek (13), Wiśniewski (4), Bieniek (13), Deroo (11), Toniutti (2), Zatorski (libero) oraz Czarnowski (4), Semeniuk (1), Maziarz, Witczak (1) i Pająk
MKS: Waliński (8), Kozub (2), Ratajczak (2), Rejno (4), Jordanow (13), Araujo (23), Potera (libero) oraz Seif (1), Piotrowski, Russell, Roberts (12) i Woch