Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl Gdańsk wykorzystał błędy MKS-u

PL: Trefl Gdańsk wykorzystał błędy MKS-u

Trefl Gdańsk nie dał żadnych szans ekipie MKS-u Będzin. Podopieczni Andrei Anastasiego wykorzystali zbyt dużą liczbę błędów rywala i dopisali na swoje konto komplet oczek, triumfując w trzech setach. Tytuł MVP przypadł Mateuszowi Mice.

Błędy gospodarzy i as Marcina Walińskiego sprawiły, że będzinianie szybko wyszli na prowadzenie, a o czas poprosił trener Anastasi (4:0). Po interwencji szkoleniowca gdańszczanie zaczęli odrabiać straty, a as Artura Szalpuka skłonił trenera gości do przerwania gry (6:6). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów, toczyła się gra punkt za punkt (13:13). W kolejnych akcjach zawodnicy obu drużyn skutecznie kończyli swoje ataki. Pomyłki w polu zagrywki gospodarzy i celne ataki Rafaela Araujo pozwoliły MKS-owi ponownie wyjść na prowadzenie. Gdy dystans wzrósł do trzech oczek, o drugi czas poprosił Andrea Anastasi (17:20). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Waliński, dystans utrzymywał się (22:19). Będzinianom nie udało się jednak dowieźć przewagi do końca. Punkt w ataku Piotra Nowakowskiego, skuteczny blok gdańszczan i błąd atakującego MKS-u sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił Stelio DeRocco (22:22). W kolejnych akcjach goście wciąż mieli problem ze skończeniem swoich zagrań, a zwycięstwo gospodarzy przypieczętował atakiem po bloku w aut Mateusz Mika (25:23).

Lepiej drugiego seta otworzyli gdańszczanie, dobrze funkcjonował blok Trefla (8:5). Goście mieli problemy z zatrzymaniem rozpędzających się gospodarzy, coraz pewniej punktował Bradley Gunter (11:8). Pomimo starań Walińskiego goście nie byli w stanie odrobić strat, utrzymywał się trzypunktowy dystans. Siatkarze z Gdańska grali bardzo efektownie. Po skutecznym bloku na lewym skrzydle drugi czas wykorzystał Stelio DeRocco (18:13). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Gdańszczanie wyraźnie górowali na siatce, a pojedyncze ataki Rafała Faryny na niewiele się zdały. W końcówce po będzińskiej stronie mnożyły się błędy własne. Uniemożliwiło to podjęcie im walki z gospodarzami, którzy po skutecznym kontrataku Artura Szalpuka cieszyli się ze zwycięstwa w drugiej odsłonie tego meczu (25:18).

Otwarcie partii po dziesięciominutowej przerwie było bardzo wyrównane. Chociaż będzinianie wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów, walka toczyła się na styku (8:8), a po dwóch mocnych kontratakach Araujo to MKS wyszedł na prowadzenie. Przy stanie 10:8 dla przyjezdnych o czas poprosił trener Anastasi. Dobra gra w kontrataku gospodarzy pozwoliła im odrobić straty, nie do zatrzymania był Artur Szalpuk (12:12). Zacięta walka rozgorzała na nowo. Zawodnicy obu drużyn skuteczne akcje przeplatali z błędami. Dopiero skuteczne ataki i as Damiana Schulza wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a przy stanie 18:16 grę przerwał trener DeRocco. Po interwencji szkoleniowca MKS szybko wyrównał, jednak dobra postawa Szalpuka ponownie dała przewagę gdańszczanom (20:18). Głównie za sprawą celnych zagrań Walińskiego przyjezdni po raz kolejny doprowadzili do remisu, a o czas poprosił trener Anastasi (21:21). Serię przerwał dopiero atakiem Schulz. Już po chwili po mocnym ataku z drugiej linii Miki serię piłek meczowych mieli gospodarze, a atak Szalpuka przypieczętował zwycięstwo (25:21).

MVP: Mateusz Mika

Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:0
(25:23, 25:18, 25:21)

Trefl: Nowakowski (2), Grzyb (11), Sander, Schulz (8), Szalpuk (13), Mika (15), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, McDonell (2), Kozłowski i Gunter (5)
MKS: Waliński (21), Kozub (2), Ratajczak (5), Grzechnik (2), Jordanow (2), Araujo (11), Potera (libero) oraz Kowalski, Seif, Peszko (3), Kok (1) i Faryna (3)