Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Przełamanie warszawskiej Politechniki

PlusLiga: Przełamanie warszawskiej Politechniki

AZS Politechnika Warszawska

W meczu inaugurującym 17. kolejkę PlusLigi spotkały się dwa zespoły, które ostatnio nie mają najlepszej passy. Zarówno dla Onico AZS-u Politechniki Warszawskiej, jak i Łuczniczki Bydgoszcz była to okazja na przełamanie się. Wykorzystali ją podopieczni Jakuba Bednaruka, którzy nie oddali rywalom nawet seta, a problemy mieli jedynie w partii numer trzy.

Początek spotkania zwiastował, że mecz w bydgoskiej hali może być zacięty. Żadna z drużyn nie zwalniała ręki (4:4) i dopiero mocne zagrywki Bartosza Kwolka pozwoliły warszawianom objąć prowadzenie (7:4). Autowy atak Milana Katicia sprawił, że przewaga gości wzrosła do 4 oczek i błyskawicznie o czas poprosił Piotr Makowski (5:9). Przerwa nie podziałała mobilizująco na jego podopiecznych, cały czas inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych, którzy bez problemu kończyli swoje akcje, a to nie zawsze udawało się bydgoszczanom (7:13). Siatkarze znad Brdy nie byli w stanie skutecznie zaatakować ze skrzydła, a po tym jak na prawej stronie powstrzymany został Marcel Gromadowski, o kolejną przerwę poprosił trener miejscowej ekipy (10:18). Gospodarzom udało się minimalnie zmniejszyć swoje straty (13:19), ale wyraźnie lepsi nadal byli podopieczni Jakuba Bednaruka (21:13). Akademicy po udanym zbiciu Waldemara Świrydowicza mieli piłkę setową (24:16), a dzieła w premierowej odsłonie dokończył Michał Filip (25:17).

Również drugą partię rozpoczęła wyrównana gra obu ekip (3:3), a prowadzenie miała raz jedna, raz druga drużyna (7:6). Dopiero blok na Filipie dał Łuczniczce dwa oczka dystansu nad rywalami (9:7) i o przerwę poprosił tym razem Jakub Bednaruk. I tutaj czas nie podziałał od razu, dopiero chwilę później dobra zagrywka Jana Firleja doprowadziła do remisu po 12. Na wyrównanie zareagował Piotr Makowski i przywołał do siebie swoich siatkarzy, którzy błyskawicznie odskoczyli warszawianom (15:13). Goście jednak nie zamierzali się poddawać, a sprawy w swoje ręce wziął Michał Filip, który najpierw doprowadził do wyrównania sprytnym zbiciem, a potem popisał się trzema punktowymi serwisami (19:16). Tego dystansu gospodarzom nie udało się już odrobić, a po ataku z szóstej strefy Łukasza Łapszyńskiego akademicy mieli piłkę setową (24:20). Ekipa ze stolicy Polski nie przedłużała zbytnio tej odsłony i udanym blokiem Andrzeja Wrony zakończyła tę partię (25:20).

Po 10-minutowej przerwie nic się nie zmieniło i po raz kolejny początek seta stał pod znakiem równej gry po obu stronach siatki (3:3). Igor Yudin był zdecydowanym liderem swojej ekipy i to po jego asie serwisowym gospodarze wyszli na prowadzenie 7:5. Po długiej, ale pełnej chaosu akcji na tablicy wyników pojawił się remis (10:10), ale znów punktowa zagrywka, tym razem Bartosza Filipiaka, pozwoliła bydgoszczanom ponownie mieć dwa oczka po swojej stronie (14:12). Błędy gospodarzy znów wyrównały stan tego seta (17:17) i chociaż po kontrze Andrzeja Wrony minimalną przewagę mieli warszawianie, to w końcówce piąty bieg włączyli siatkarze znad Brdy (23:20). Po dotknięciu siatki rywali mieli piłkę setową (24:21), jednak zespół Jakuba Bednaruka cały czas walczył (23:24). Świetna zagrywka Filipa dała jego teamowi okazję do kontry, którą wykorzystał sam atakujący (24:24). Punktowy blok odwrócił role i pierwszy meczbol należał do gości (26:25), którzy po długiej akcji, zakończonej zbiciem Kwolka, mogli cieszyć się ze zwycięstwa (28:26).

MVP: Michał Filip

Łuczniczka Bydgoszcz – Onico AZS Politechnika Warszawska 0:3
(17:25, 20:25, 26:28)

Łuczniczka: Katić (3), Jurkiewicz (8), Yudin (12), Filipiak (11), Sieńko (1), Sacharewicz (9), Czunkiewicz (libero) oraz Nowakowski, Rohnka (1), Szczurek (1), Gromadowski i Bobrowski
Onico AZS Politechnika: Wrona (13), Filip (18).  Łapszyński (9), Świrydowicz (2), Firlej (1), Kwolek (7), Olenderek (libero) oraz Kowalczyk (3), Halaba, Mikołajczak i Gruszczyński (libero)