Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewne zwycięstwo Łuczniczki Bydgoszcz

PL: Pewne zwycięstwo Łuczniczki Bydgoszcz

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz na własnym terenie nie pozwolili beniaminkowi z Zawiercia na wygranie chociażby jednego seta, choć najbardziej wyrównana była premierowa odsłona. Podopieczni Jakuba Bednaruka tym samym zapisali na swoim koncie trzecią wygraną w tym sezonie.

Mecz drużyn z dolnych rejonów tabeli rozpoczął się po myśli beniaminka z Zawiercia. Na początku zawiercianie popełnili błędy własne w polu zagrywki i wynik oscylował wokół remisu (3:3), po błędzie własnym w polu zagrywki Wojciecha Jurkiewicza Warta prowadziła 7:4. Gospodarze zbliżyli się do swoich rywali na jeden punkt po tym, jak Metodi Ananiew zablokował Michała Żuka (12:13). Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, bowiem obie ekipy popełniły łącznie 13 błędów w polu zagrywki (8 Łuczniczka, 5 Warta). Goście mieli problemy z przyjęciem i inicjatywę na boisku przejęła drużyna znad Brdy, błąd własny Warty zmusił ich trenera przy stanie 16:15 do wzięcia przerwy na żądanie. Posunięcie to było dobrym ruchem, zawiercianie odrobili straty i po asie serwisowym Davida Smitha mieli dwupunktową przewagę (19:17). Gra obu drużyn falowała, podopieczni Jakuba Bednaruka podbijali ataki swoich rywali, wyprowadzili kontrataki, w których brylował Bartosz Filipiak i jego zespół miał minimalne prowadzenie (21:20). Momentem zwrotnym premierowej partii był pojedynczy blok Jurkiewicza (23:21), a zmagania w tym secie skuteczną kiwką zakończył Edgardo Goas.

W drugim secie ciężar gry w drużynie przyjezdnych wziął na siebie Słowak Matej Patak, który był skuteczny w polu ataku. W dalszym ciągu obie drużyny miały problemy z zagrywką i popełniły wiele błędów w tym elemencie gry. Do stanu 10:10 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym ciężar gry wziął na siebie Wojciech Jurkiewicz, wykonał trudne zagrywki i dzięki niemu Łuczniczka prowadziła 13:10. Od tego momentu bydgoszczanie dominowali na boisku. Punktowali Bartosz Filipiak oraz Michał Szalacha i gospodarze powiększyli przewagę do pięciu punktów (17:12). Rozpędzeni siatkarze znad Brdy odrzucili swoich rywali od siatki, bardzo dobrze zagrali w kontratakach i po punktowym zbiciu Bartosza Filipiaka prowadzili 21:15. Zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie w drużynie gości na niewiele się zdały. W końcówce co prawda Warta przy stanie 17:24 zapisała na swoje konto dwa punkty, ale ostatnie słowo należało do Łuczniczki. Punktowy blok na Grzegorzu Boćku sprawił, że miejscowa ekipa prowadziła w całym meczu 2:0.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu bydgoszczan, przyjezdni pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawali się. Po ataku Łukasza Kaczorowskiego Warta miała dwa punkty przewagi (10:8). Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania, gospodarze szybko odrobili straty i po punktowych akcjach w wykonaniu Jakuba Rhonki prowadzili 12:10. Chwilę później w ataku pomylił się Łukasz Kaczorowski i przewaga Łuczniczki wzrosła do trzech punktów (13:10). W ekipie Warty nie było zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry, przewaga drużyny znad Brdy rosła z niemal każdą akcją. Trener Emanuele Zanini dokonał wielu zmian w składzie swojej drużyny, ale nie przyniosły one spodziewanych efektów. Efektowny atak w wykonaniu Mateusza Sacharewicza dał miejscowej ekipie pięciopunktową zaliczkę (17:12). Zawiercianie nie mieli siatkarskich argumentów i byli w odwrocie. David Smith próbował jeszcze ratować sytuację na boisku, ale nie wystarczyło to na dobrze grających bydgoszczan. Błąd w ataku Grzegorza Boćka zakończył ten mecz i cenne trzy punkty na swoje konto zapisała Łuczniczka.

MVP: Bartosz Filipiak

Łuczniczka Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(25:23, 25:19, 25:18)

Łuczniczka: Ananiew (11), Rohnka (14), Goas (3), Jurkiewicz (1), Szalacha (4), Filipiak (16), Kowalski (libero) oraz Gryc i Sacharewicz (1)
Warta: Swodczyk (2), Żuk (5), Bociek (10), Pająk (1), Smith (9), Patak (7), Koga (libero) oraz Zajder (1), Popik, de Leon, Kaczorowski (4) i Długosz